Mariborski kriminalisti so zaradi izdajanja lažnih zdravniških spričeval v torek pridržali dva zdravnika. Po poročanju časnika Večer so se kriminalisti oglasili tudi v Zdravstvenem domu Lenart. Direktor Jožef Kramberger je pojasnil, da so pri njih “opravili informativni razgovor v povezavi z nekdanjim zaposlenim zdravnikom”.
Kot je po torkovi zaključni akciji, v kateri so sodelovali policisti več policijskih uprav po državi, povedal vodja mariborskih kriminalistov Beno Meglič, sta zdravnika osumljena, da sta v zadnjih letih izdala več kot 10.000 lažnih zdravniških spričeval, eden od njiju pa tudi okoli 100 lažnih PCR in hitrih antigenskih testov v zvezi s covidom-19. S tem naj bi si pridobila za milijon evrov protipravne premoženjske koristi, poroča STA.
Od kod prihajata zdravnika?
Na Policijski upravi Maribor so za STA danes pojasnili, da osumljena še nista bila prepeljana pred dežurnega preiskovalnega sodnika in sta še vedno v policijskem pridržanju. Glede njune identitete in tega od kod prihajata, so še naprej skrivnostni, sumijo pa ju zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic oziroma dajanja in jemanja podkupnine.
Večer je neuradno, a iz zanesljivih virov izvedel, da so kriminalisti prišli v lenarški zdravstveni dom, po besedah direktorja Krambergerja pa so pri njih “opravili informativni razgovor v povezavi z nekdanjim zaposlenim zdravnikom”.
“Izpostavljam, da če bi se izkazalo, da gre za kaznivo dejanje, v katero bi bil vpleten katerikoli sodelavec ZD Lenart, bomo nemudoma ustrezno ukrepali. Dodam še lahko, da po nam znanih informacijah zoper ZD Lenart ne poteka nobena preiskava in tudi ni podan sum, da bi pri tem sodeloval katerikoli zaposleni v našem zdravstvenem domu,” je časniku povedal Kramberger.
Kriminalisti so licenco zasegli
Večer je od virov blizu policije neuradno izvedel, da so kriminalisti v omenjeni zavod prišli preveriti licenco za delo na področju medicine dela, prometa in športa za enega od zdravnikov, ki v tem zdravstvenem domu sicer res ni zaposlen, saj je že upokojen, a naj bi z zavodom sodeloval pogodbeno. Kriminalisti so njegovo licenco zasegli in dokaz zapečatili.
Kot poroča časnik, naj bi se v preiskavi znašel še zdravnik s ptujskega območja. Ali sta omenjena prav zdravnika, ki so jima policisti odvzeli prostost, pa za zdaj še niso dobili potrditve.
Sicer pa Večer še dodaja, da so v dlje časa trajajoči preiskavi policisti naleteli tudi ob vsaj enega svojega sodelavca. V koruptivne posle, povezane z lažnimi potrdili, naj bi se namreč vpletel eden od uniformiranih policistov, ki je delal na mariborski prometni policijski postaji, a naj bi iz krivdnih razlogov službo medtem že izgubil, poroča STA.