Na družbenem omrežju je Bojana S. zapisala: “Med današnjim sprehajanjem psa sva naleteli na ta prizor. Sredi potoka odvržena PVC vrečka v njej pa grozovit prizor. Razkosani piščanci, z izvlečeno drobovino, odrezane piščančje tace, perje pri tem pa neznosen vonj po crkovini.”
Nelegalno odloženi živalski ostanki
Z vprašanji kaj storiti v takšnem primeru smo se obrnili na Upravo Republike Slovenije za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin: “V kolikor se v naravi najdejo trupla poginulih živali, potem se pogin oziroma najdba prijavi direktno na Nacionalni veterinarski inštitut (NVI), ki opravi odvoz v uničenje, v primeru ko pa gre za nelegalno odložene živalske stranske odpadke (ŽSP) (ki niso trupla poginulih živali) pa stranka lahko poda prijavo na številko 112 ali direktno na OU UVHVVR. “
Občanka nad videnim zgrožena
Uporabnica družbenega omrežja se ob tem še sprašuje: “Zdaj pa jaz vas vprašam dragi občani občine Žetale, se vam to odlagalno mesto zdi primerno??? Vam zdrava kmečka logika in pamet ne da nič razmišljati z možgani da s tem odlaganjem onesnažujete okolje, vodo in naravo? S tem škodujete tudi sebi! Se vam zdi prav, da to odlagate v potok iz katerega pijejo tudi nekatere živali?? Vam res ne dela niti procent zakrnelih možganov, da za to vrsto crkovine obstaja primerno odlagalno mesto??? Tisti. ki je to odvrgel upam, da se najde v tem ker očitno nima niti zdrave kmečke logike.”
Odločba, če veterinar odloči, da je potrebno te živalske odpadke iz narave odstraniti
Na Upravi Republike Slovenije za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin, so za Maribor24.si še pojasnili, da v koliko po prijavi uradni veterinar odločil, da je potrebno te živalske stranske odpadke iz narave odstraniti, bo za to izdal odločbo. Izvajalec javne službe pa bo skupaj s podizvajalcem (Nacionalni veterinarski inštitut) zagotavljal prevzemanje živalskih stranskih proizvodov kategorija 1 in 2, ki so nelegalno odloženi v okolju.