V soboto so v vinogradu na Piramidi opravili sklepni del – trgatev, na kateri je delalo petdeset zaposlenih iz Snage, ki so pod strokovnim vodstvom predstavnice podjetja Vinmar, Martine Ferenc, grozdje obirali dobrih osem ur. Grozdje so pripeljali na prešo okoli petnajste ure, ko je tehnica pokazala točno količino letošnje bere, to je 2.365 kilogramov grozdja sorte renski rizling.
S trgatvijo so morali pohiteti
S trgatvijo so morali pohiteti, saj je mestni viničar, Stanislav Kocutar, v sredo, 24.9., na zadnjem ogledu vinograda, ocenil, da je minula sobota najprimernejši dan za trgatev. Zato so bili primorani tudi skrajšati rok za oddajo ponudb, ki so jih pričakovali od povabljenih vinarjev. Na razpis so namreč povabili vse, ki so se prijavili na razpis, ki ga je konec julija objavila Mestna občina Maribor, odločili pa so se, da k oddaji ponudbe povabijo tudi podjetje Vinmar, ki je pred kratkim najelo Vinag. Razlog za to odločitev so bile predvsem izkušnje z vinogradom na Piramidi, ki jih imajo nekdanji zaposleni na Vinagu, danes zaposleni v podjetju Vinmar.
Na odpiranju ponudb se je izkazalo, da je najugodnejši ponudnik prav Vinmar, ki bo Snagi celotno storitev, ki je bila opredeljena v povpraševanju, opravil po ceni 29 centrov za steklenico vina.
Na odpiranju ponudb se je izkazalo, da je najugodnejši ponudnik prav Vinmar, ki bo Snagi celotno storitev, ki je bila opredeljena v povpraševanju, opravil po ceni 29 centrov za steklenico vina. Trgatev je po pogodbi, ki jo ima naše podjetje s podjetjem Vinag v stečaju, namreč še v domeni Snage, prav tako je v njihovi lasti grozdje.
Snaga za vinograd porabila 30 tisoč evrov
Glede na količino obranega grozdja pri Snagi predvidevajo, da bodo napolnili 2 tisoč buteljk. Vinograd na Piramidi so prevzeli v začetku junija letos v poraznem stanju. Za sanacijo vinograda, fitosanitarno varstvo in vse ostale stroške, so porabili okoli 30 tisoč evrov. S prodajo vina si bodo pokrili vse stroške, ki so ob tem nastali.