Kot je za STA potrdil direktor GIC Gradenj Ivan Cajzek, so odkupili dobro četrtino delnic, za preostanek lastništva, ki ga ima večinski lastnik Ferdinand Veingerl, pa so oddali ponudbo.
Na dokončno odločitev Veingerla, ki prek podjetja CPIN obvladuje skoraj 60 % delež, še čakajo, Cajzek pa upa, da bo odločitev pozitivna. Zavezujočo ponudbo so namreč oddali sredi prejšnjega meseca in čakajo na odgovor.
Po Cajzkovih besedah bi priključitev Cestnega podjetja Ptuj k njihovi skupini zagotovila konstruktiven razvoj obeh podjetij, saj sta tako podjetji, kot tudi njuni dejavnosti, komplementarni.
Družinsko podjetje z več kot 30-letno tradicijo je lani v skupini GIC beležilo 80 milijonov evrov prihodkov in leto zaključilo z dobičkom. Gradijo po vsej državi, predvsem na segmentu t. i. visokih gradenj, dejavnost pa želijo razširiti še na nizke gradnje, zato želijo z omenjeno kapitalsko povezavo pokriti manjkajoči segment ponudbe in tako krepiti sinergijske učinke in zagotavljati celovite gradbene storitve.
“Podjetji sta zemljepisno blizu, vendar si zaradi zaradi različnih dejavnosti nismo konkurenca, nasprotno, dejavnosti podjetij bi se dopolnjevali...” pravi Cajzek. Obljublja stabilno poslovanje, ohranitev delovnih mest, utrditev položaja in uspešen nadaljnji razvoj obeh podjetij.