Novi koronavirus bi lahko, glede na tuje raziskave, puščal trajne posledice, ki se lahko pojavijo pri bolnikih, ki so potrebovali umetno predihavanje. Po ozdravitvi se lahko pri teh ljudeh pojavijo težave, ki spominjajo na blago obliko Alzheimerjeve bolezni. Zdravniki ob tem opozarjajo, da lahko upad miselnih sposobnosti doleti tudi tiste, ki so preboleli blago obliko bolezni, je poročala RTV Slovenija.
Pojavijo se lahko motnje pozornosti, pozabljivost, motnje spanja in večja možnost za demenco
Najpogostejše posledice, ki se lahko pojavijo pri covid bolnikih z umetnim predihavanjem, so motnje pozornosti, pozabljivost, motnje spanja in večja možnost za demenco. Dr. Ana Ožura Brečko je za nacionalno televizijo pojasnila, da so raziskave pokazale, da je na nek način covid-19 bolnike postaral za deset let. Bolezen pa ob tem lahko poveča možnost, da oseba kasneje zboli še za neko obliko demence, konkretno za Alzheimerjevo boleznijo.
Približno 10 do 20 odstotkov bolnikov, ki so preboleli covid, pa pomoč poišče na urgenci, in sicer zaradi tromboz, pljučnih embolij, zapletov po prebolelih pljučnicah, težav z dihanjem, …
Približno 10 do 20 odstotkov bolnikov, ki so preboleli covid, pa pomoč poišče na urgenci, in sicer zaradi tromboz, pljučnih embolij, zapletov po prebolelih pljučnicah, težav z dihanjem, … Tudi nekateri bolniki z lažjim potekom bolezni opažajo, tako Ožura Brečkova, da težje rešujejo probleme, težje načrtujejo in težje kontrolirajo svoje dejavnosti. Eden od vzrokov teh težav bi lahko bile poškodbe ožilja, drugi vzrok pa so posledice posegov med zdravljenjem.