Na včerajšnjem prvem soočenju kandidatov za župana Mestne občine Maribor je kandidat Gibanja Svoboda dr. Vojko Flis osvetlil vse ključne izzive, ki čakajo mesto v prihodnjem obdobju, so sporočili iz Gibanja Svoboda.

Meni, da se ne sme tako hiteti s sprejemanjem OPN-ja

Ena osrednjih tem soočenja je bilo sprejemanje občinskega prostorskega načrta (OPN). “Maribor ima izjemno tradicijo industrijskega mesta, zato se postavlja vprašanja, ali so storitvene dejavnosti tiste, ki nam bodo prinesle dodano vrednost, ali pa je potrebno to industrijsko tradicijo umestiti v širši gospodarski in industrijski razvoj. To po mojem mnenju manjka,” je povedal dr. Flis, ki je mnenja, da s sprejemanjem za razvoj občine tako ključnega akta ne smemo hiteti. “Na OPN je toliko pripomb, ki jih je potrebno upoštevati. O njem se pogovarjamo že zadnjih 20 let in ne vidim smisla, da se sedaj s sprejemom tako hiti, saj je občina zavezana k temu, da ga sprejme do leta 2024.”

S posegi v prometno ureditev se zmanjšuje kvaliteta bivanja Mariborčanov

Naslednji vsebinski sklop se je dotaknil prometne ureditve mesta, pri čemer je dr. Flis izpostavil, da ima Maribor sprejeto prometno strategijo, ki je bila pripravljena pred leti, sedanje stanje prometne ureditve pa z njo ni skladno. “Ceste na desnem bregu Drave, kjer poteka praktično glavna povezava med vhodom in zahodom mesta, so v zelo slabem stanju. Zavedati se moramo, da na desnem bregu Drave živi okoli 80.000 Mariborčank in Mariborčanov, ki si zaslužijo, da je prometna infrastruktura urejena, saj je potem tudi bivanje prijetnejše in kvalitetnejše,” je poudaril.

Flis verjame, da je pri načrtovanju prometnih tokov potrebno prisluhniti stroki in s posegi v prometno ureditev nikakor ne zmanjševati kvalitete bivanja občankam in občanom. “Krivično je, da se občina spomni prebivalcev desnega brega samo takrat, ko jim deli kazni za napačno parkiranje, medtem ko za ureditev parkirnih mest v t. i. spalnih naseljih ni naredila ničesar,” ob tem pove.

Izpostavil še podhranjenost vlaganja v infrastrukturo šol

Ob projektih, ki so v zadnjem obdobju zaznamovali življenje v mestu, je dr. Flis izpostavil podhranjenost vlaganja v infrastrukturo, ki služi izobraževanju. “Ko govorimo o projektih, ki naj bi izboljšali kakovost življenja v Mariboru, me čudi, da med njimi ni obnov osnovnih šol. Maribor je univerzitetno mesto, na kar smo ponosni. Zavedamo se, da se znanje prične v osnovnih šolah, zato ta vidik razvoja mesta pogrešam in to bomo spremenili.”

Mestna uprava z županom na čelu služi dobrobiti skupnosti, jo posluša in sliši ter z znanjem in razumevanjem rešuje sedanje in prihodnje izzive. Maribor je mesto, kjer želimo živeti, delati in ustvarjati. V Mariboru želimo ostati in se vanj vračati, priseljevati in vlagati.

V anketi, ki je potekala med soočenjem, je dr. Flis s svojimi argumenti prepričal 27 % gledalk in gledalcev, kar potrjuje, da je pristop dr. Flisa ustrezen, so še ocenili na Gibanju Svoboda.