Potem ko je vnovično župansko kandidaturo v Mariboru napovedala nekdanja poslanka LMŠ Lidija Divjak Mirnik, ki kljub združitvi LMŠ z Gibanjem Svoboda ne bo njihova kandidatka, se marsikdo sprašuje, zakaj jo pri kandidaturi podpira le mestna Lista za pravičen razvoj mestnih četrti in krajevnih skupnosti (LPR). Ob predstavitvi svoje kandidature za županjo preteklo sredo je na vprašanje, zakaj ni dobila podpore Gibanja Svoboda, odgovorila, da je to vprašanje za koga drugega. Dodala je, da je bila z njihove strani pozvana, a ni dala soglasja za evidentiranje. Pravi, da je z županskim kandidatom Gibanja Svoboda Vojkom Flisom, ko je ta še vodil UKC, dobro sodelovala že kot poslanka in da ne dvomi tudi v njuno nadaljnje sodelovanje.

Na naša novinarska vprašanja je Lidija Divjak Mirnik odgovorila takole:

Zakaj, glede na to, da ste članica Gibanja Svoboda, ne kandidirate za mesto županje na njihovi listi?

Vsi, ki spremljajo moje udejstvovanje v lokalni politiki MOM od leta 2006 vedo, da sem vedno na lokalnih volitvah kandidirala na listi LPR, kjer sem tudi začela svoje politično udejstvovanje v Mestni občini Maribor. Tudi tokrat ni spremembe in zato zagotovo za vse, ki spremljate lokalno politiko v Mariboru, to ni nobeno presenečenje.

Ali drži informacija, da ste se odpovedali županski kandidaturi na listi Gibanja Svoboda?

Vedno sem bila načelna in nikoli nisem prestopala na lokalnih volitvah in izneverila svojih volivcev, ki so me 4-krat zapored izvolili v mestni svet MOM in tudi sedaj jih ne bom. S svojo listo, ki sem jo soustanovila leta 2006, zastopam enake vrednote že 16 let in tudi v bodoče jih bom.

Ali drži, da so strukture nekdanje LMŠ v Mariboru želele prevzeti operativno vodenje lokalnega odbora Svobode v Mariboru?

Vodja lokalnega iniciativnega odbora Gibanja Svoboda Maribor je mag. Rajh, moj bivši poslanski koalicijski kolega, katerega stranka SAB se je enako kot LMŠ združila z GS. Namen teh združevalnih procesov, kot je bilo javnosti pojasnjeno, je krepitev lokalnih odborov z namenom čim boljšega rezultata na lokalnih volitvah. To bomo zagotovo tudi dosegli. O vodenju lokalnega odbora odločajo člani GS, po vnaprej predpisanih demokratičnih postopkih. Zato ne more biti govora o tem, kar sprašujete.