Saša Arsenovič, aktualni župan in kandidat drugega kroga županskih volitev v Mariboru, je 56-letni nekdanji podjetnik, ki se je pred štirimi leti iz gostinstva usmeril v lokalno politiko. Po rodu (3. novembra 1966) Mariborčan, otroška leta je preživljal v Vrtcu Borisa Pečeta in na Osnovni šoli Franca Rozmana Staneta. Njegov oče je bil živinozdravnik, mama sodnica. Pri devetih letih je začel igrati tenis (tudi, kot pravi, za slovensko reprezentanco), v tretjem letniku študija ga je ta šport odpeljal v Nemčijo, kjer je devet let igral tenis, deloval pa je tudi kot trener in imel teniško šolo v več krajih ob Bodenskem jezeru. Zaključil je Prvo gimnazijo in nato študiral pravo. Končal je višjo pravno šolo.
Ko se je vrnil v Maribor, je na različnih lokacijah kupoval starejše objekte in jim želel “vdihniti” življenje. Med leti 1995 in 2009 je kot solastnik (skupaj z mlajšim bratom Markom) in direktor mehiških restavracij Takos na mariborskem Lentu in v nakupovalnem središču Europark pridobival izkušnje na področju gostinstva. Takos je bil takrat čez dan mehiška restavracija, ponoči pa pomembna točka mariborskega nočnega življenja. Od leta 1999 do 2013 je kot solastnik in direktor (do 2010) licence za nemško blagovno znamko S.Oliver (za države bivše Jugoslavije z več kot 400 redno zaposlenimi) širil svoja znanja in izkušnje s področja prodaje, komerciale in vodenja. Ob prodaji lastniških deležev S. Oliverja naj bi po poročanju Dnevnika z bratom iztržila 15 milijonov evrov. Brat je sicer še vedno direktor tega podjetja za Slovenijo, Hrvaško in države južnega Balkan.
Njuna poslovna pot se je kasneje ločila, Saša se je povsem usmeril v gostinstvo. Postal je lastnik in direktor podjetja Galerija Gosposka in v prej večinoma razpadajočih mariborskih mestnih hišah ustanovil več restavracij in hotelov, med njimi Hotel in Gostilno Maribor (v nekdanji menzi na Glavnem trgu), Restavracijo Rožmarin (kot prva v Mariboru se je ukvarjala s tako imenovano ustvarjalno kuhinjo) in La Pizzerio (v nekdanji veleblagovnici Kvik na Gosposki ulici), v njegovi lasti sta tudi Žički dvor in Stari Radio. Podjetje Galerija Gosposka je bilo razglašeno za najboljše podravsko mikro podjetje, skupaj z entuziastično ekipo pa je Arsenovič leta 2017 lansiral še blagovno znamko Maribor Friendly Home, ki povezuje vsebine s področja gastronomije, kulture oz. turizma na način, da promovira destinacijo samo, torej mesto Maribor.
Je ločen, s prvo ženo ima dve hčerki, s sedanjo ženo dva sinova. Je lastnik polovice dvostanovanjske hiše v Mariboru, v kateri živi, in dveh vikendov na otoku Pagu na Hrvaškem. Leta 2018 je v želji po spremembah v mestu prvič kandidiral za župana. Uspelo mu je premagati dva mariborska župana; v prvem krogu Andreja Fištravca, v drugem Franca Kanglerja.
Afere in škandali
Na silvestrovo leta 1999 je prišlo v enem izmed njegovih lokalov do pretepa, v katerem je Arsenovič natakarju odgriznil del prsta. Natakar je, kot je sam povedal, utrpel še ugriz v hrbet, udarce v prsi in desno lice. Sprejet je bil poškodbeni oddelek UKC Maribor, kjer so ga oskrbeli.
Spomladi letos je Arsenovič v središču Maribora, v bližini teniških igrišč Branik, zaradi uničevanja javne lastnine pristopil do 13-letnega fanta, ga napadel, pri čemer naj bi ga lažje telesno poškodoval. V odzivu je dejal, da ga ni ne udaril in ne davil, pač pa ga je prijel za roko. Oče oškodovanca je zoper Arsenoviča vložil kazensko ovadbo zaradi domnevne povzročitve lahke telesne poškodbe. Na mariborskem okrožnem tožilstvu so potrdili izjave župana, da je bila ovadba zavržena. Če je sprva mandat začel s široko koalicijo, je potem, tudi zaradi tega incidenta, izgubil večino v mestnem svetu.
Ker je lastnik več nepremičnin v mestu, so nanj večkrat leteli očitki, da je v navskrižju interesov, da naj bi obnavljal predvsem tiste dele mesta, kjer stojijo njegove nepremičnine. Tovrstne očitke je vedno zanikal, češ, da prihajajo predvsem od njegovih političnih nasprotnikov.
Nekateri mestni svetniki so mu očitali aristokratsko vodenje sej, prekinjanje neprijetnih vprašanj ali pobud. Do njega so bili večkrat kritični tudi meščani. Izstopa dogodek, ko naj bi voznika skuterja, ki se je vozil na območju za pešce, ustavil, ga opozoril, prijel za roko in mu odvzel ključe.