Colin Huang, ustanovitelj kitajske skupine PDD Holdings, ki ima v lasti priljubljeno diskontno platformo za elektronsko poslovanje Temu, je na lestvici milijarderjev, ki jo je objavila agencija Bloomberg, najbogatejši na Kitajskem.

Temu je priljubljen tudi med Slovenci

PDD Holdings je, po poročanju portala Žurnal24, matična družba Pinduoduo, ki od predstavitve leta 2015 na Kitajskem ponuja cenovno dostopne izdelke, ki so izjemno priljubljeni tudi med Slovenci. Za mednarodno trgovino ima skupina ločeno aplikacijo Temu, ki je zelo uspešna, a je zaradi neprimernih trgovinskih praks kamen spotike v več držav.

Bloomberg bogastvo 44-letnega Colina Huanga ocenjuje na 44,5 milijarde evrov. Je najbogatejši človek na Kitajskem in 25. najbogatejši Zemljan. Huang, nekoč zaposlen pri Googlu, ima po novem večje bogastvo kot kralj mineralne vode Zhong Shanshan, ki je leta 2021 postal najbogatejši Kitajec zahvaljujoč svoji vseprisotni blagovni znamki Nongfu Spring. Na tretjem mestu je šef internetnega velikana in videoiger Tencent Ma Huateng z 38,8 milijarde evrov. Za njim je ustanovitelj BiteDance Zhang Liming, ki se umika iz skupine, ki ima v lasti priljubljeno aplikacijo TikTok.

Podjetje Pinduoduo je na Kitajskem vse bolj uspešno, saj Kitajci zaradi gospodarske upočasnitve in visoke brezposelnosti med mladimi zmanjšujejo potrošnjo in se obračajo k poceni izdelkom. Mednarodna različica podjetja, aplikacija Temu, se hitro uveljavlja v Evropi, kjer ji združenja očitajo manipuliranje z uporabniki spleta in kršenje predpisov. Od meseca maja je Temu pod okrepljenim nadzorom Evropske unije, še poroča omenjeni portal.