Iz Bormia prihajajo slabe novice za slovenski smukaški tabor. Klemen Kosi je grdo padel na smuku za svetovni pokal alpskih smučarjev na progi Stelvio. Mariborčan je na enem od zavojev pri veliki hitrosti nagnilo na desno stran, izgubil je ravnotežje ter ga je s hrbtom vrglo v zaščitne mreže. Te je prebil in je nepremično obležal na trebuhu.

Odpeljali so ga s helikopterjem

Sedemindvajsetletni član smučarskega kluba ASK Branik Maribor je po prvih podatkih pri zavesti. Tekma je bila prekinjena, tekmovalca so po padcu zelo hitro odpeljali v bolnišnico s helikopterjem. Več informacij o njegovem stanju še ni, v uredništvu Maribor24.si mu želimo čimprejšnje okrevanje.

Kosi je na startu nosil številko 35. Pred njim je s številko 28 nastopil Martin Čater, ki tudi ni prišel v cilj, zašel je iz idealne smeri, zgrešil vratca in odstopil. Na startu smuka sta bila še dva Slovenca Miha Hrobat je končal na 39. mestu, Kline pa še šest mest za njim.