Nemška nogometna reprezentanca se je uvrstila v četrtfinale domačega evropskega prvenstva, potem ko je v osmini finala v Dortmundu premagala Dansko z 2:0 (0:0). Nemčija se bo v četrtfinalu, ki bo 5. julija v Stuttgartu, pomerila z zmagovalko nedeljskega obračuna med Španijo in Gruzijo v Gelsenkirchnu.

Po Švici, ki je na današnjem prvem dvoboju osmine finala v Berlinu premagala Italijo z 2:0, se je v četrtfinale uvrstila še gostiteljica letošnjega evropskega prvenstva v Nemčiji. Trikratni evropski prvaki v letih 1972, 1980 in 1996 ter štirikratni svetovni v letih 1954, 1974, 1990 in 2014 so v Dortmundu v drugem polčasu strli odpor Dancev in zmagali z goloma Kaia Havertza z 11-metrovke v 53. in Jamala Musiale v 68. minuti.

V prvem polčasu je bila tekma za 25 minut prekinjena zaradi nevihte, ki se je razbesnela nad Dortmundom.

Nedeljska para osmine finala sta Anglija - Slovaška (Gelsenkirchen, 18.00) in Španija - Gruzija (Köln, 21.00), ponedeljkova Francija - Belgija (Düsseldorf, 18.00) in Portugalska - Slovenija (Frankfurt, 21.00), torkova pa Romunija - Nizozemska (München, 18.00) in Avstrija - Turčija (Leipzig, 21.00).