Po štirih dneh odmora bodo začeli izločilne boje, za četrtfinale se bodo ob 16. uri v Ostravi merili s Hrvaško. Izbranci Alberta Giulianija na papirju ne bi smeli imeti težav, a hrvaška ekipa, ki sicer večjih mednarodnih uspehov nima, še zdaleč ni za podcenjevati.

Poraz proti Hrvaški bi bil usoden

V slovenskem taboru se tega dobro zavedajo in upajo, da se ne bo ponovila prva tekma proti Češki, na kateri so bili prav tako izraziti favoriti, a na koncu zaradi slabšega pristopa ostali praznih rok. Poraz proti gostiteljem skupine B se je dalo popraviti, poraz proti Hrvaški pa bi bil že usoden, popravnega izpita v primeru neuspeha ne bi bilo več.

Hrvati so dobro igrali v skupini D, zabeležili so tri zmage in dva poraza, premoč so morali priznati le olimpijskim prvakom Francozom in Nemcem, ekipi nekdanjega slovenskega selektorja Andree Gianija. S Slovenci imajo v medsebojnih tekmah slabši izkupiček, vse zadnje pomembnejše tekme so izgubili, dvakrat so jim morali priznati premoč tudi na pripravljalnih tekmah pred prvenstvom.

A vse to ne pomeni ničesar. Hrvati imajo dovolj kakovostno ekipo, da Slovence kaznujejo za morebiten slabši pristop, imajo igralce, ki igrajo v močnih igralskih klubih, če jim kaj manjka, pa so to izkušnje, saj na večjih tekmovanjih že dolgo niso igrali.

“Če bomo mi pravi, kot smo bili proti Bolgarom, ne bi smeli imeti težav,” meni slovenski bloker Alen Pajenk, organizator igre Dejan Vinčić pa pravi, da bo treba uporabiti tudi dodaten motiv, ki ga prinašajo tekme sosedskih držav: “To so več kot tekme. Lepo je igrati proti sosedom oziroma reprezentancam iz nekdanje Jugoslavije, te tekme prinašajo dodatne občutke, dodatne emocije.”

Zmagovalec dvoboja se bo v četrtfinalu pomeril s Francijo ali Češko.

Enako razmišljajo tudi v hrvaški vrsti, ki si želi stopiti iz sence slovenske in srbske ekipe. “Želimo biti presenečenje tega prvenstva, verjamemo, da Slovenijo lahko premagamo,” se nadejajo Hrvati.

 

STA