Varovanci Sebastijana Škorca so kljub temu, da so odigrali sedmo tekmo v štirinajst dneh očitno v pravi formi in zanesljivo premagali glavnega konkurenta v boju za tretje mesto v državnem prvenstvu.

Športna dvorana OŠ I v M. Soboti, gledalcev 160, sodnika: Mihajlo Milojevič, Dejan Perčič.
Panvita Pomgrad – Merkur Maribor 0:3 (-17,-23,-19)
Panvita Pomgrad: Rajnar, Šormaz 15, Avšič, Drvarič 2, Rojnik, Kovačič, Legen 2, Bedrač 2, Fužir 9, Jurić 11, Vrabl in Novak (oba libero). Trener: Dejan Fujs
Merkur Maribor: Vodušek, Pernuš 2, Adžović, McConnell 11, Bračko 15, Kržič 5, Donik 16, Leva, Fink 2, Najdič, Iršič, Toplišek, Peruničić, Jevšnik in Kumer (oba libero). Trener: Sebastijan Škorc

Da bo tekma za Sobočane težka preizkušnja je bilo jasno že na začetku, saj sta zaradi poškodbe na klopi obsedela bloker Tit Kovačič in tudi prvi napadalec domačih Jakob Rojnik. V sled tega domači napad ni stekel že od začetka, medtem je na drugi strani Bračko že od začetka pričel razigrano in do izida 7:12 dosegel tri točke.

Glede na slabo učinkovitost so domačini še dobro držali stik z gosti, a po izidu 15:18 ni šlo več. Gostje so se odlepili, nekaj pomembnih točk je v pravem času dodal še Kandačan McConnel in pri vodstvu 16:22 je bila razlika prevelika za lov. Bračko z zmagovitim udarcem na servisu je zgolj potrdil premoč v prvem nizu, ki so ga gostje dobili z 17:25.

Napeto le v drugem nizu

V drugem nizu so domači po izidu 2:2 povedli s 5:2, no hitro so se gostje približali na 6:5, a do vodstva niso prišli, saj je domače kljub nekaj napakam, s točkami v igri držal domači korektor Jurič. Za izdatnejšo vodstvo so domači naredili tudi preveč napak na servisu, saj so jih do izida 11:9 zapravili kar štiri. Do izida 17:17 so Sobočani prednost nabirali točko po točko, pri 18:17 pa jim je s trojnim blokom uspelo zaustaviti razigranega Bračka za vodstvo 19:17. Škorc je takoj poklical svoje igralce na zagovor, ki je prinesel rezultat. Do konca sta bila pri gostih namreč razigrana McConnell in Donik, ki sta skupaj dosegla šest točk, usodo domačih pa sta pri 23:24 z dvojnim blokom nad domačim napadom zapečatila Kržič in Bračko.

V tretjem nizu so Mariborčani vodili od začetka do konca, a so jim Sobočani do izida 9:10 še dihali za ovratnik. Več od tega ni šlo, saj je zatem na sceno znova stopil Bračko, ki je najprej dosegel dve zaporedni točki za Štajerce, v nadaljevanju se je dobro znašel tudi na servisu in gostje so povedli z 10:15. Zatem je kamenček v mozaik učinkovite igre gostov dodal še razigrani Donik, uspešen je bil tudi Fink v bloku in pri 13:19 je domači trener Fujs vzel še zadnji odmor na tekmi, a do preobrata ni prišlo.

V atraktivni točki za gledalce pri 16:21 je točko pri gostih uspešno zaključil še nekdanji igralec Sobočanov McConnell, za izid 19:25 v tretjem nizu in konec tekme pa so s slabim napadom poskrbeli kar domači odbojkarji.

Sebastjan Škorc, trener Merkurja Maribora: »Res sem lahko zadovoljen po tekmi. Med tednom smo imeli še druge nastope, naredili več kot 1000 kilometrov, pa tudi sicer smo v 14-ih dneh odigrali sedem tekem. V Mruski Soboti smo oddelali svoje kot je treba, domačini so imeli sicer nekaj poškodovanih igralcev, mi pa utrujenih. Z obeh strani je bilo kar nekaj napak, ampak za nas danes ni bila važna lepota na igrišču, pač pa pomembne tri točk, ki jih nesemo domov.«

Gladki zmagi sta zabeležila ACH Volley in Calcit Volley, v derbiju spodnjega dela lestvice pa so bile Črnuče s 3:0 boljše od Salonita.