Včeraj, 18. septembra 2021, ob 11. uri so na Trgu republike v Ljubljani pripravili prireditev Glas srca in razuma – drugo mnenje o korona krizi. Strokovnjaki s področij zdravstva, prava, sociologije ter vzgoje in izobraževanja so predstavili “zamolčana in prikrita dejstva koronske krize, ki posega v vse pore naše družbe in gospodarstva“.
Blizu 2.000 udeležencev je za tri ure prisluhnilo drugemu mnenju o koronski krizi. V sporočilu za javnost so organizatorji dogodka zapisali: “Ugledni strokovnjaki in raziskovalci so osvetlili problematiko neučinkovitih in škodljivih koronskih ukrepov, ki uničujejo posameznike, družbo in gospodarstvo, tako v Sloveniji kot v svetu.”
Nastopajoči so opozorili tudi na vlogo predstavnikov demokracije in medijev: “Ti v iskanju rešitev in podajanju informacij praviloma prezrejo mnenja drugače mislečih strokovnjakov, kar javnosti preprečuje celovito informiranost ter ozaveščeno in samostojno sprejemanje odločitev.”
“Ukrepi so sprejeti po meri farmacevstkih korporacij”
Organizatorka prireditve Renata Filipič je poudarila, da je pomembno slišati tudi glas drugače mislečih: “Sicer ne moremo govoriti o demokraciji. Ukrepi, ki nam jih narekuje politika v povezavi z enim delom medicinske stroke, so nesorazmerni in diskriminatorni. Med najranljivešjimi skupinami so otroci in mladostniki, starostniki, ljudje s posebnimi potrebami in s socialnega roba.”
Glavno sporočilo dogodka je bilo, da bodo koronsko krizo lahko končali samo ozaveščeni ljudje. Organizatorji so namreč prepričani, da so ukrepi sprejeti politično in po meri globalnih farmacevtskih korporacij.
Zdravstvo podrejeno farmaciji
V sporočilu za javnost so organizatorji dogodka Glas srca in razuma zapisali: “V zadnjih 18 mesecih je bilo objavljenih več kot 400.000 znanstvenih člankov, ki demantirajo koronske ukrepe in predlagajo njihovo opustitev. Več nastopajočih je izrazilo mnenje, da je zdravstvo postalo podrejeno farmaciji in politiki, kar se odraža tudi v ukrepih.” Dodali so, da so testi PCR neustrezni in nezanesljivi: “Ob 95 odstotkih lažnih pozitivnih odkritij predstavljajo osnovo za statistične obdelave in posledično sprejemanje ukrepov.”
Govorili so tudi o škodljivosti in neučinkovitosti uporabe zaščitnih mask ter o posledicah socialne in varnostne razdalje ter diskriminacije.
Opozorili na številne kršitve
Govorci so opozorili na številne kršitve, na primer Ženevske konvencije, Resolucije Sveta Evrope št. 2361, Nürnberškega kodeksa, Hipokratove prisege, EU-uredbe GDPR, Zakona o pacientovih pravicah ter številnih drugih področnih zakonov in ustave Republike Slovenije.
Med nastopajočimi storkovnjaki so bili športni pedagog, doktor filozofije in dihalni terapet Milan Hosta, doktor medicine Živan Krevel, raziskovalec na področju molekularne mikrobiologije Žiga Zebec, profesorica zgodovine in sociologije Bojana Pustinek, učiteljica kemije Renata Filipič, socialna delavka Nina Dečman, psiholog in psihoterapevt Silvo Koželj, doktor dentalne medicine Gregor Knafelc, pravnica Maja Kristan, germanistka Tjaša Vuzem ter svobodni raziskovalec in naravovarstvenik Anton Komat.