Turizem

Več kot polovica državljanov še ni unovčila bonov, ministrstvo ne razmišlja o podaljšanju

Uredništvo , 13.10.20 ob 15:11

Turistične bone je izkoristilo 43 odstotkov državljanov. Pred časom se je govorilo, da bi lahko prišlo do podaljšanja veljavnosti bonov do februarja prihodnje leto, vendar na ministrstvu za zdaj o tem ne razmišljajo.

Vodja svetovalne skupine za covid 19 dr. Bojana Beović je v ponedeljek povedala, da smo pred fazo sprejetja zadnjega od treh paketov oranžne faze, ki vključuje obvezno karanteno za posamezne občine, prepoved obiskov v bolnicah, zaprtje gostinskih lokalov, fitnes centrov, športnih dvoran in nenujnih zdravstvenih dejavnosti in omejitev delovanja frizerskuh in kozmetičnih salonov. Paket prav tako vključuje prepoved vseh javnih in kulturnih prireditev ter verskih obredov in porok v določenih občinah.

Unovčenih 43 odstotkov bonov

Spletni portal 24ur.com poroča, da je bilo do ponedeljka, 12. oktobra do 16. ure unovčenih 891.989 turističnih bonov v vrednosti 121.902.349 evra. To pomeni, da je bilo unovčenih manj kot polovica bonov oz. 43 odstotkov.

Do ponedeljka, 12. oktobra do 16. ure je bilo unovčenih 891.989 turističnih bonov v vrednosti 121.902.349 evra. To pomeni, da je bilo unovčenih manj kot polovica bonov oz. 43 odstotkov.

Več kot polovica državljanov tako še ni unovčila bonov, ki veljajo do konca leta. Poraja se vprašanje, če jih bo sploh lahko.

Na ministrstvu svetujejo čim prejšnjo uporavo bonov

Na ministrstvu za gospodarstvo vsem, ki bodo bone unovčili v prihodnjih dneh svetujejo, da se držijo ukrepov Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) in da naj bone izkoristijo čimprej, kajti pri uvedbi rdeče faze se bodo zaprli vsi hoteli.

Podaljšanje za zdaj ni planirano

Pred časom se je govorilo, da bi lahko prišlo do podaljšanja veljavnosti bonov do februarja prihodnje leto, vendar na ministrstvu za zdaj o tem ne razmišljajo.

Pred časom se je govorilo, da bi lahko prišlo do podaljšanja veljavnosti bonov do februarja prihodnje leto, vendar na ministrstvu za zdaj o tem ne razmišljajo.

Ukrep je bil uveden zaradi ohranitve obstoja dejavnosti in zaposlenih v gostinstvu in turizmu ter lažjega ponovnega zagona dejavnosti po sprostitvi ukrepov zaradi epidemije covida-19. Naše aktivnosti in spodbude državljanom so zato usmerjene k čimprejšnji unovčitvi bonov, saj bomo na ta način lahko največ doprinesli k čimprejšnjemu okrevanju slovenskega turizma,” so iz ministrstva povedali za 24ur.com.