V Zvezi društev gluhih in naglušnih Slovenije opozarjajo na pojav posameznikov, ki se po različnih krajih po državi lažno predstavljajo kot gluhe ali naglušne osebe ter od ljudi zbirajo denar, bodisi zase bodisi pod pretvezo, da gre za pomoč organizacijam gluhih in naglušnih. Pri zvezi poudarjajo, da s takšnimi aktivnostmi nimajo nikakršne povezave.
Če kdo na tak način zbira denar, pokličite 113
"Naše organizacije se ne poslužujejo tovrstnih načinov zbiranja sredstev, saj predstavljajo kršitev slovenske zakonodaje," so v zvezi zapisali v sporočilu za javnost. Ob tem javnost pozivajo k previdnosti. Če kdo opazi posameznike, ki na tak način zbirajo denar v imenu gluhih ali naglušnih oseb oziroma njihovih organizacij, naj o tem takoj obvesti policijo na številko 113.
Zveza društev gluhih in naglušnih je skupaj s svojimi 13 društvi po vsej Sloveniji reprezentativna invalidska organizacija za osebe z okvaro sluha in sicer za gluhe, naglušne, osebe s polževim vsadkom in osebe z gluhoslepoto.
Ob tej priložnosti pozivajo vse, da ne zlorabljajo invalidnosti z namenom okoriščanja ali zavajanja za dosego svojih interesov.
