Na Pediatrični kliniki Ljubljana upajo, da bodo lahko že prihodnji teden začeli proti koronavirusu cepiti otroke, stare od 5 do 11 let. Strokovni direktor klinike Marko Pokorn je poudaril, da cepljenje zmanjša možnost obolevanja in verjetnost okužb ter prenosa v domačem okolju. Zagotovil je, da sam zadržkov glede cepljenja otrok nima, poroča STA.
Glede na napovedi o dobavah cepiva se cepljenje otrok sicer v naslednjem tednu najverjetneje še ne bo začelo. Kot so za STA pojasnili na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ), bodo prilagojeni odmerki Pfizerjevega cepiva proti covidu-19, ki bodo namenjeni cepljenju otrok, v Slovenijo predvidoma prispeli 20. decembra.
Priporočilo glede cepljenja otrok bo po napovedi zdravstvenega ministra Janeza Poklukarja pred začetkom podala tudi združena pediatrična stroka v navezi s posvetovalno skupino za cepljenje pri NIJZ. Skupnega sestanka po informacijah STA na to temo še ni bilo, je pa predviden.