Po opozorilni stavki več kot 30 pogodbenih dostavljavcev prejšnji teden so se predstavniki podjetja Wolt Slovenija ta teden sestali z nekaterimi dostavnimi partnerji iz Maribora. "Na podlagi pogovora in informacij, ki smo jih prejeli, bomo poskusili najti rešitev, predvsem na področju sezonske dostave," so danes sporočili iz podjetja.
"S svojimi dostavnimi partnerji skrbno gradimo in vzdržujemo odnos, ki nam je izjemno pomemben. Trudimo se, da z njimi ves čas neposredno komuniciramo ter da vedno prisluhnemo njihovim predlogom. Ravno zato smo v sredo, 22. januarja, z nekaterimi dostavnimi partnerji iz Maribora organizirali srečanje, da bi se konstruktivno lotili tekočih zadev," so v današnjem sporočilu za javnost zapisali v Woltu Slovenija.
Mariborski dostavljavci s sestankom zadovoljni
Kot je za Maribo24 povedal eden izmed predstavnikov stavkajočih Wolt dostavljavcev v Mariboru, Jure Klemenčič, so z rezultati sestanka zelo zadovoljni. »Sestanek je potekal zelo konstruktivno, zelo smo zadovoljni. Prva faza je bila dosežena, torej, da je protest, ki smo ga imeli, vzbudil njihovo pozornost in da so z nami navezali stik,« je dejal Klemenčič.
Na sestanku so po besedah sogovornika prišli do dveh pomembnih dogovorov. »Eno izmed glavnih zahtev so že uresničili, torej to, da do nadaljnjega ne sprejemajo novih dostavljavnih partnerjev na območju Maribora,« je dejal Klemenčič. Dogovorili so se tudi, da bodo predstavniki dostavljavcev iz vseh mest odslej prisotni na letnem sestanku, kjer Wolt odloča o predvidenih spremembah.
Odprto ostaja vprašanje o dvigu plačila na določeno dostavo, a kot pravi Klemenčič, je vodstvo njihove zahteve poslušalo in poslalo v nadaljnje usklajevanje. Odgovor pričakujejo do konca tega oziroma v začetku prihodnjega meseca, do takrat pa je stavka mariborski dostavljavcev zamrznjena.
Dostave skozi leto nihajo
Kot so dodali, bodo poskusili najti rešitev, predvsem na področju sezonske dostave, saj skozi leto število dostav niha in jih je v določenih obdobjih, kot so recimo prazniki, bistveno več kot na začetku leta. "Vse to pa seveda posledično vpliva na zaslužke in zasedenost dostavnih partnerjev. Zanimanje za delo dostavnih partnerjev je sicer ves čas veliko, predvsem zaradi možnosti fleksibilnega dela in urnih zaslužkov, vendar smo ukrepali tudi na področju proaktivnega iskanja novih dostavnih partnerjev v Mariboru," so dodali.
Wolt pravi, da 86 odstokov partnerjev zadovoljnih
Oglaševani povprečni urni zaslužki po njihovih navedbah znašajo od 10 do 12 evrov. "Veseli nas, da so lani povprečni urni zaslužki v Sloveniji presegli oglaševane zneske. Zlasti v Ljubljani so bili celo v vsakem četrtletju nad oglaševanim razponom. Vsako leto preverjamo tudi, kako so dostavni partnerji zadovoljni z delom, pri čemer nam pomagajo tudi neodvisni zunanji partnerji. Rezultati neodvisne raziskave podjetja Copenhagen Economics so namreč pokazali, da je 86 odstotkov dostavnih partnerjev v Sloveniji zadovoljnih ali zelo zadovoljnih z delom," še pravijo v Woltu Slovenija.
Napovedujejo, da se bodo še naprej trudili, da bodo neposredno komunicirali z dostavljavci, iskali skupne rešitve in si prizadevali, da bodo čim bolj zadovoljni s pogoji. "Prav tako smo vedno na voljo za pogovor tudi z dostavnimi partnerji iz drugih mest," so navedli.
Protest v Mariboru
Več kot 30 pogodbenih dostavljavcev podjetja Wolt se je 16. januarja popoldne zbralo na opozorilni stavki na mariborskem Trgu Leona Štuklja. Zahtevali so izboljšanje plačila in regulacijo novih zaposlitev. Kot je za nas povedal Klemenčič, je njihov glavni namen vzpostaviti dialog z vodilnimi in poiskati rešitve za izboljšanje delovnih razmer.