S prijavo škode počakajte do trenutka, ko neurje s točo mine, saj lahko ta povzroči še dodatno škodo. K hitrejšemu reševanju škodnega primera pa lahko pripomore tudi vi, tako da škodo prijavite kar na spletu. To bo najhitrejši način prijave in reševanja škodnega primera.

Na zavarovalnici Sava svetujejo, da prvotno stanje fotografirate in da kraj škode zavarujete, odstranite veje, drevesa in podobno. Naredite vse, kar je v vaši moči, da preprečite nastajanje dodatne škode in, če gre za nepremičnino, pričnite s sanacijo. Če je toča poškodovala vaše vozilo, storite podobno. V primeru razbitih stekel prekrijete mesta, kjer bi lahko v notranjost tekla voda, ali vozilo postavite pod streho. S popravilom počakate, saj morate škodo najprej prijaviti, da naša zavarovalnica poda temelj.

Prijave škode se naj prioritetno izvedejo preko spleta

K spletni prijavi škode na vozilu ali na nepremičnini zaradi toče morate priložiti fotografije. V samem opisu nastale škode na nepremičnini podajte izmere delov objekta (talnih oblog, sten, fasade, strehe …). Dodajte tudi informacijo, ali boste za sanacijo predložili predračun/račun ali želite, da vam škodo obračunajo po pavšalu. Pri poškodovanju opreme priložite njen spisek, vključno z okvirnimi podatki o vrednosti opreme.

Zaradi pričakovanega velike števila prijav škode, bodo natančno izpolnjene elektronske prijave z vsemi prilogami bistveno pohitrile sam postopek likvidacije.

Več informacij in nasvetov, kako ravnati pred napovedano ujmo pa najdete na podstrani Vremenske ujme, ki jo je Zavarovalnica Sava pripravila ravno v ta namen.