Slovenija je danes prvič testirala sistem obveščanja SI-ALARM. Ob 12. uri je Uprava za zaščito in reševanje poslala testno sporočilo na mobilne telefone po državi, spremljala sta ga glasen zvok in vibriranje.

Več ljudi tudi na OS Android ni prejelo obvestila

Ko smo neuradno uspeli izvedeti preizkus ni šel gladko. Več naših bralcev nas je opozorilo, da obvsetil niso dobili, čeprav uporabljajo mobilne telefone z operacijskim sistemom Android. Nekateri pa poročajo, da so dobili obvestila z zamudo.

Prvo javno testiranje sistema za množično obveščanje SI-Alarm, ki ga je danes izvedla Uprava RS za zaščito in reševanje, je bilo s strani uprave izvedeno brezhibno, je v izjavi za medije poudaril njen generalni direktor Leon Behin. Zakaj nekateri sporočila niso prejeli, bo moral po njegovih besedah pojasniti eden od operaterjev.

Opozorili na možne težave

Pred testiranjem je državni sekretar Miroslav Kranjc opozoril, da sporočila ne boste prejeli, če boste brez signala, prijavljeni v tuje omrežje ob meji ali pa uporabljate iPhone brez najnovejše posodobitve sistema iOS. Na Android napravah dodatne posodobitve niso potrebne, je na predstavitvi opozoril državni sekretar Miroslav Kranjc.