Meteorologi portala neurje.si napovedujejo, da se nam za vikend obeta nova afriška advekcija toplega in suhega zraka ter posledično tudi “oplemenitega” s saharskim prahom. Od sobote naprej pričakujemo nenavadno visoke temperature za april.
Na omenjenem portalu pričakujejo, da bodo doseženi novi temperaturni rekordi – razlika med dolgoletnim povprečjem bo ponekod med 12 in 18°C, kar je izjemna vrednost.
V Sloveniji lahko pričakujemo vse do 28 °C, naši sosedje na Hrvaškem in Madžarskem pa celo do 32 °C. "Če se bodo najvišje dnevne temperature v soboto in v nedeljo močno približale tridesetici, bodo v ponedeljek definitivno marsikje presegle to vrednost. Na Hrvaškem, Madžarskem ter v Srbiji se lahko lokalno temperatura povzpne vse do 32 °C," so še navedli meteorologi in opomnili, da se sicer april z razlogom imenuje 'muhasti mesec'”, saj se lahko stanje kaj hitro spremeni.
Sodeč po trenutni napovedi ARSO, lahko v Mariboru pričakujemo za vikend dnevne temperature do okoli 24 °C, najtopleje pa bo v ponedeljek, ko bo še kakšna stopinja več.
