Uradno lahko vozniki do elektronski vinjete pridejo na spletni strani Darsa, vendar se pojavljajo tudi spletne strani, ki med drugim ponujajo tudi slovenske e-vinjete.
Med spletnimi stranmi, ki imajo v ponudbi tudi slovenske vinjete, so tudi takšne, ki so lepo urejene in delujejo verodostojno. Se pa zalomi pri ceni vinjet. Prodajalci jih namreč prodajajo po višjih cenah kot jih na spletni strani Darsa. Po poročanju Slovenskih novic spletna stran si-vignette.com prodaja tedensko vinjeto za osebno vozilo po 21,80 evra, mesečno 38,40 evra, letno po 126,50 evra.
“To pomeni, da je tedenska e-vinjeta 6,80 evra dražja, mesečna 8,40 evra in letna 16,50 evra dražja, kot če bi jo kupili neposredno prek Darsove spletne strani ali fizično ob prihodu v Slovenijo na enem od bencinskih servisov,” poroča še portal. Kot dodajajo je pod cenami navedeno, da vključujejo cestnino, davek in storitev.
To pravijo na Darsu
Dars je za Slovenske novice pojasnil, da so tudi oni opazili vedno več spletnih strani, ki imajo v ponudbi e-vinjete po višjih cenah. “Kupec nima zagotovila, da je bila e-vinjeta dejansko kreirana v našem centralnem sistemu,” opozarjajo. To pomeni, da če osebo, ki je kupila drago vinjeto, ustavijo nadzorniki in ugotovijo, da pravzaprav nima vinjete, jo posledično lahko kaznujejo z globo 300 evrov.
“Slovenske e-vinjete je uradno in skladno z zakonodajo mogoče kupiti samo prek naše uradne spletne strani. Vsi drugi ponudniki, ki ponujajo nakup slovenske e-vinjete prek svojih spletnih strani, to počnejo brez naše privolitve in z njimi nimamo sklenjene pogodbe o prodaji,” poudarjajo na Darsu.