Minister za notranje zadeve, ki je pred nekaj dnevi odstopil, Boštjan Poklukar, ter generalni direktor policije Damjan Petrič sta danes obiskala Novo mesto, kjer sta se seznanila z delom policistov na tem območju. Kot so sporočili z ministrstva za notranje zadeve, policija z okrepljenimi silami nadaljuje z zagotavljanjem varnosti v Novem mestu in na širšem območju.
Okrepitve policijskih enot na tem območju
Direktor novomeške policijske uprave Igor Juršič, je napovedal okrepitev policijskih enot na jugovzhodu Slovenije, potem ko je v soboto po nasilnem napadu v Novem mestu umrl 48-letni Aleš Šutar. Za smrt Šutarja je osumljen 21-letni pripadnik romske skupnosti iz okolice Novega mesta.
[[image_1_article_82305]]
Prisotnost policije za varnost lokalnega prebivalstva
Ministrstvo za notranje zadeve v sporočilu za javnost pojasnjuje, da policija z okrepljenimi silami nadaljuje z zagotavljanjem varnosti v Novem mestu in na širšem območju. Policistke in policisti iz različnih enot opravljajo delo na varnostno obremenjenih območjih in tam, kjer je njihova prisotnost potrebna. S svojo prisotnostjo in delom tako skrbijo za javni red in mir ter krepijo občutek varnosti med lokalnim prebivalstvom.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
