Regres za letni dopust mora biti zaposlenim izplačan najpozneje do konca junija, številni pa so ga letos prejeli že zelo zgodaj – nekateri tudi v izjemno visokih zneskih. Najmanjši možni regres letos znaša 1.277 evrov bruto (toliko znaša minimalna plača), nekateri pa so prejeli tudi več kot 2.800 evrov, saj je ta znesek decembra lani predstavljal povprečno plačo v Sloveniji. Ker je regres do višine povprečne plače neobdavčen, so podjetja ta podatek s pridom izkoristila in zaposlenim omogočila višja neto izplačilo.
Najvišji regresi v bankah in zavarovalnicah
Najvišje regrese so že tradicionalno prejeli zaposleni v bankah in zavarovalnicah. NLB in OTP sta marca nakazali po 2.803 evre. Enak znesek so s februarsko plačo prejeli tudi zaposleni v Zavarovalnici Sava in Generali, medtem ko bodo v Zavarovalnici Triglav regres izplačali po formuli 75 % povprečne trimesečne plače v podjetju – lani je to naneslo okoli 2.700 evrov. V zavarovalnici Grawe je izplačilo regresa predvideno v maju, piše Svet24.
V farmacevtski panogi so regres že prejeli v Krk, in sicer v višini 2.464 evrov. Zaposleni v GEN-I bodo do konca aprila prejeli 2.749 evrov regresa. Tudi druge energetske družbe niso skoparile – v Elesu so marca nakazali 2.696 evrov, v Petrolu pa februarja 2.400 evrov. Telekom Slovenije je regres v višini 2.518 evrov izplačal februarja, Pošta Slovenije pa v dveh delih – skupaj 2.350 evrov, še poroča Svet24.
Med trgovci bo Spar izplačal 2.000 evrov, enako tudi Lidl. Hofer ostaja pri 1.800 evrih, Mercator in Tuš pa o višini še odločata. Zaposleni lahko del regresa prejmejo tudi v bonih, če to omogoča kolektivna pogodba.