Danes nas čaka precej jasno jutro, čez dan pa se bo nebo postopoma pooblačilo. Kot poroča Agencija za okolje (ARSO), lahko popoldne pričakujemo posamezne plohe in nevihte, predvsem v vzhodnem delu države. Na Štajerskem in v Prekmurju bo pihal veter severnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo večinoma med 21 in 25 stopinjami Celzija, na Primorskem pa se bo živo srebro povzpelo do okoli 27 °C.
Povečana oblačnost tudi jutri, sledijo plohe in nevihte
V petek zjutraj bo še pretežno jasno, čez dan pa se bo oblačnost od severozahoda povečala. Po napovedi ARSO se bodo sredi dneva in popoldne znova pojavljale krajevne plohe in posamezne nevihte. Zvečer se bo vreme umirilo in ponovno delno zjasnilo. Jutranje temperature bodo med 7 in 13 stopinjami, na Primorskem okoli 15, dnevne pa podobne kot danes – do 25 °C, na Primorskem do 27 °C.
Vikend v znamenju spremenljivega vremena
V soboto lahko pričakujemo delno jasno vreme s popoldanskimi plohami ali nevihtami, zapihal bo jugozahodni veter. V noči na nedeljo in v nedeljskem jutru so krajevne padavine možne predvsem na Primorskem. Čez dan se bo vreme po vsej Sloveniji spremenljivo oblačno, popoldne pa bodo plohe in nevihte možne tudi drugod po državi.
Nestanovitnost vse do sredine prihodnjega tedna
Po podatkih portala Neurje.si bodo prihodnji dnevi zaznamovani s prisotnostjo hladnejših zračnih mas, kar bo povzročilo nestanovitno vreme. Z bližanjem višinske doline se bodo v višjih plasteh atmosfere okrepili zahodni vetrovi, kar bo konec tedna še povečalo vremensko spremenljivost.
Modeli AIFS in ECMWF napovedujejo za območje Maribora padavinski dogodek sredi prihodnjega tedna, predvidoma v sredo ali četrtek, 17. julija. Ob morebitnem dvigu temperatur na začetku tedna se bo sredi tedna znova ohladilo, verjetno zaradi prehoda vremenske fronte nad Srednjo Evropo.
Po 18. juliju možnost vročinskega vala
Kot še napovedujejo na Neurje.si, se po 18. juliju že kažejo znaki morebitnega vročinskega vala. Kljub večji gotovosti v meteoroloških modelih pa je napoved dolgoročnejših vremenskih pojavov vedno potrebno jemati z določeno mero previdnosti.