Tudi danes bo ozračje v popoldanskem času labilno, saj je v višjih plasteh še vedno prisoten hladen in vlažen zrak. Nevihte bodo nastajale praktično po vsej državi in v naši neposredni okolici, opozarjajo meteorologi na Neurje.si.

Zaradi šibkih vetrov bodo nevihte razmeroma stacionarne oziroma se bodo premikale počasi, zato lahko krajevno nastanejo močni nalivi, možen pa je tudi pojav sodre. Nekoliko izrazitejši pogoji veljajo za sosednjo pokrajino Furlanijo, kjer se lahko tekom popoldneva razvije kakšno kratkotrajno lokalno neurje, ki lahko doseže tudi slovensko mejo. Večjih posebnosti meteorologi sicer ne pričakujejo.

Vsak dan vsaj nekaj verjetnosti za nevihte

Jutri zjutraj bo delno jasno, več zmerne oblančosti bo lahko na severovzhodu. Ponekod po kotlinah bo kratkotrajna megla. Čez dan bo delno jasno s kopasto oblačnostjo. Popoldne in zvečer bo nastalo nekaj ploh in kakšna nevihta. Zapihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 14, najvišje dnevne od 22 do 28 °C, napovedujejo meteorologi na ARSO.

V noči na nedeljo in v nedeljo zjutraj bodo na Primorskem možne krajevne padavine. Čez dan bo spremenljivo oblačno, popoldne bodo posamezne plohe in nevihte možne tudi drugod. Pihal bo jugozahodni veter.

V ponedeljek kaže na sončno vreme, pozno popoldne je verjetnost za plohe in nevihte povečana, še pišejo meteorologi na ARSO.

Padavine odlične za omilitev sušnih razmer

Obilnejše padavine pred tednom dni so omilile sušne razmere v Sloveniji, vendar kljub temu še vedno obstajajo vodnobilančni primanjkljaji v površinskem sloju tal, zlasti v Beli krajini, na Obali in Spodnjeposavskem, kjer je primanjkljaj padavin med 40 in 70 milimetrov. Drugod po državi so razmere običajne ali zmerno sušne. V prihodnjih dneh se pričakuje nadaljnja omilitev sušnih razmer zaradi spremenljivega vremena s krajevnimi plohami in nevihtami.

Reke po državi večinoma upadajo, prevladuje mala vodnatost, razen pri večjih rekah in rekah v severozahodni ter osrednji Sloveniji, ki ohranjajo srednjo vodnatost. Prihodnji dnevi prinašajo možnost hitrega naraščanja manjših rek ob nevihtah, zlasti na severovzhodu in Primorskem. Kljub sušnim razmeram na površini, so gladine podzemne vode, vključno s kraškimi vodonosniki, večinoma običajne za ta čas leta, z izjemo Goriške in Pomurske regije, kjer je prisotno zmerno sušno stanje. Napovedane padavine naj bi ohranile trenutno raven podzemne vode.