Ob letošnjem svetovnem dnevu turizma, ki je posvečen tematiki »Turizem in mir«, v ospredje stopajo butične slovenske turistične destinacije, med katerimi velja v zadnjem času izpostaviti predvsem vse bolj prepoznavne Terme Dobrna.
Terme Dobrna se že nekaj let uveljavljajo kot ena izmed butičnih slovenskih destinacij, ki s svojim premišljenim in zelo pestrim turističnim pristopom privablja goste iz vse Slovenije, pa tudi iz številnih drugih držav – naših sosed, bivših jugoslovanskih republik, Nemčije, držav Beneluksa, Izraela ...
[[image_1_article_70369]]
Ob termalnih užitkih še veliko drugih turističnih potencialov
Z več kot 600-letno tradicijo zdraviliškega turizma Terme Dobrna v slovenskem prostoru gotovo izstopajo, saj ponujajo tako klasično zdraviliško in termalno izkušnjo, hkrati pa slednjo že vrsto let nadgrajujejo z nekoliko bolj butičnimi in nišnimi storitvami.
Med slednjimi velja izpostaviti njihovo zavidljivo rast poslovnega turizma, ki ga gre gotovo pripisati letos prenovljenemu in odprtemu Event centru Mlečna Marjanca, Terme Dobrna pa se kot prva izbira pogosto izkažejo tudi za številne joga oddihe, seminarje, priprave na plesna tekmovanja, pomembna politična in gospodarska srečanja …
[[image_2_article_70369]]
Ob Mlečni Marjanci je v Termah Dobrna prisotnih in napovedanih še kar nekaj drugih načrtov in investicij, ki bodo zaslužne za to, da bomo o Termah, ki so v resnici od Maribora oddaljene le slabo uro vožnje, gotovo še slišali.
V zadnjih letih so namreč v Termah Dobrna obnovili več zgodovinskih stavb, vključno z Vilo Šenoa, ki je danes prepoznana kot prestižni butični hotel, in nadstandardne apartmaje Spa Suite. Poleg tega je bila izvedena celovita obnova Hotela Švicarija, ki je ohranila zgodovinski značaj ter hotelu dodala sodobno udobje.
[[image_3_article_70369]]
Kaj vse terme, njihovo okolico ter vse bodoče goste čaka? Prihodnji načrti Term Dobrna vključujejo vrsto pomembnih projektov, ki bodo prispevali k izboljšanju kakovosti storitev ter povečanju udobja in zadovoljstva gostov. Eden izmed ključnih projektov je prenova strehe Zdraviliškega doma, s katero bodo zagotovili dolgotrajno zaščito objekta pred vremenskimi vplivi in ohranili spomeniško varstvo.
Predvideni sta tudi širitev bazenskega kompleksa in negovalnega oddelka, kar bo izboljšalo udobje in povečalo kapacitete za rehabilitacijo in nego gostov, pove direktor Term Dobrna Leon Tomašić, ki doda, da je med novostmi tudi širitev fizioterapije z uvedbo novih terapij, kot je nevrofizioterapija, ki bo omogočila še bolj celovito oskrbo gostov z različnimi potrebami tudi tistih s kompleksnimi nevrološkimi stanji.
Načrti za prihodnost so usmerjeni tudi v pripravo in usklajevanjem dokumentacije, ki bo omogočala nadaljnje investicije v izgradnjo bazenskega in wellness kompleksa, ki bo gostom Term Dobrna ponujal še več prostora in možnosti za sprostitev ter rekreacijo.
Ob tem Terme Dobrna zavidljive rezultate dosegajo tudi na finančnem področju. Po pričakovanjih bi naj letošnje leto zaključili z milijonom evrov čistega dobička, potem ko je ta lani znašal nekaj manj kot 555.000 evrov. Čisti prihodki od prodaje naj bi letos znašali 16,3 milijona evrov, kar je 1,62 milijona evrov več kot lani
Ne le turistično, Terme Dobrna izstopajo tudi kot pomembna lokalna institucija ter pohvale vreden delodajalec
Z jasno vizijo, usmerjeno v nenehno rast in nadgradnjo storitev ter ponudbe, kar potrjujejo tudi nedavne in načrtovane institucije, pa se Terme Dobrna jasno zavedajo tudi svoje umeščenosti in vloge v lokalnem okolju. Tako se ob številnih turističnih odlikah skušajo dokazati tudi kot zaposlovalec in delodajalec, kar jim s kar 90 % stalnega kadra več kot očitno uspeva.