Po več krogih koalicijskih pogajanj smo v Sloveniji skorajda dobili novo, 15. slovensko vlado, pod vodstvom najverjetnejšega mandatarja Roberta Goloba. Kot kaže, jo bo sestavljalo 20 ministrov, med njimi jih bo največ iz Gibanja Svoboda.

Regionalni ključ ni bistven pri določanju ministrskih stolčkov

Podravska regija je tako vnovič izvisela s kandidati za ministre, takšna pa je bila že praksa v Janševi vladi. V Gibanju Svoboda zatrjujejo, da se pri dodeljevanju ministrskih stolčkov niso ozirali na članske izkaznice ali regionalni ključ. “Edino merilo pri določanju ministrskih mest sta bila strokovnost in učinkovitost ter ciljna osredotočenost,” pojasnjujejo.

Iz kvote Gibanja Svoboda:

Ministrstvo za finance: Klemen Boštjančič

Ministrstvo za zdravje: Danijel Bešič Loredan (tudi podpredsednik vlade)

Ministrstvo za notranje zadeve: Tatjana Bobnar

Ministrstvo za javno upravo: Sanja Ajanović Hovnik

Ministrstvo za varstvo narave in prostor: Uroš Brežan

Ministrstvo za podnebje in energijo: Bojan Kumer

Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije: Igor Papič

Ministrstvo za vzgojo in šolstvo: Amalija Žakelj

Ministrstvo za obrambo: Marjan Šarec

Ministrstvo za infrastrukturo: Alenka Bratušek

Urad vlade za Slovence v zamejstvu in po svetu: Matej Arčon, minister brez listnice

Kot zatrjujejo, bodo za čas mandata ločevali med nacionalnimi in regionalnimi projekti in jim namenjali potrebno pozornost. “Oba segmenta bomo enakovredno upoštevali in se potrudili, da upravičimo zaupanje volivcev. Zaradi grobih posegov zadnje politične opcije v praktično vse segmente družbe nas čaka ogromno dela in pa seveda reševanje situacije na način, da se izdela časovnica prioritet,” pojasnjujejo v Gibanju Svoboda.

Nekaj mest v parlamentu bodo tako zasedli poslanci iz sedme volilne enote, ki smo jih volili v Mariboru in bližnji okolici. “Med prioritetami poslancev Volilne enote 7 (VE7) je decentralizacija državnih institucij kot tudi razvijanje lokalnih okolij, pri čemer je potrebno izpostaviti tako infrastrukturni kot tudi poslovni razvoj, v sodelovanju z institucijami znanja ter aktivacijo degradiranih okolij. Veseli nas, da smo poslanci VE7 izobraženi na različnih strokovnih področjih, kar nam daje širino in podlago za zaznavo težav na več področjih, na čemer že aktivno delamo,” še pojasnjujejo v Gibanju Svoboda.