“Iz pragozda v Vatikan,” je dejal minister za zunanje zadeve, Anže Logar in dodal, da je avtohtona slovenska smreka stara 75 let in tehta sedem ton. Slovensko božično drevo v srcu krščanstva je po besedah Logarja sporočilo miru, pa tudi pomemben prispevek predstavljanju Slovenije v svetu.
Slovensko božično drevo v srcu krščanstva je po besedah Logarja sporočilo miru, pa tudi pomemben prispevek predstavljanju Slovenije v svetu.
Mariborski nadškof metropolit Alojzij Cvikl je poudaril, da letošnje drevo prihaja z območja, ki je namočeno s krvjo mučencev po drugi svetovni vojni. Kljub temu je to drevo po njegovih besedah znamenje Božje ljubezni, ki je zelena, večna.
So posebni trenutki v življenju … pic.twitter.com/MB0HLC3m8o
— Anže Logar (@AnzeLog) December 11, 2020
Lučke na božičnem drevesu, ki ga krasijo okraski iz Slovenije, je prižgal nekdanji slovenski veleposlanik v Vatikanu Ivan Rebernik.
Prvič božično drevo Vatikanu podarili leta 1996
Božično drevo vsako leto Vatikanu podari druga država ali regija. Letos je bila sprejeta skoraj desetletje stara slovenska pobuda o postavitvi slovenskega božičnega drevesa.
To je drugič, da je Slovenija Vatikanu poklonila božično drevo – prvič je to storila leta 1996.
To je drugič, da je Slovenija Vatikanu poklonila božično drevo – prvič je to storila leta 1996.
V prestolnico Svetega sedeža poslali še 42 manjših smrek
Slovenija je v Vatikan poleg smreke za trg pred baziliko letos poslala še 42 manjših smrek in belih jelk, ki krasijo zunanje površine mesta in vatikanske urade. Slovenija je poskrbela tudi za okrasitev božičnih dreves, okrasje zanje je delalo 400 prostovoljcev.
STA