Na današnji novinarski konferenci o aktualnem stanju glede covida-19, so sodelovali predstojnica klinike za infekcijske bolezni in vročinska stanja UKC Ljubljana Tatjana Lejko Zupanc, namestnica predstojnika centra za nalezljive bolezni na NIJZ Nuška Čakš Jager ter vladni govorec Jelko Kacin

Nuška Čakš Jager je na vprašanje ene izmed novinark odgovorila, da letos v Sloveniji še ni bilo potrjenega primera gripe in da tudi v Evropi ne beležijo veliko primerov.

Glede okužbe s koronavirusom pa je povedala, da ankete kažejo, da se največ oseb okuži v družini oziroma skupnem gospodinjstvu. Povečuje se navajanje zasebnega druženja kot vir okužbe: “Čudežna paličica za znižanje števila covid okužb je v vsakem posamezniku in v zaupanju ljudi, da so sprejeti ukrepi resnično potrebni.”

V Evropi smo že presegli 21 milijonov potrjenih primerov – največ v Rusiji, Franciji in Veliki Britaniji. Imamo blizu 480 000 smrti, največ v Italiji.