Študentski domovi Univerze v Mariboru so nedavno zaključili praznovanje 60-letnice delovanja s spektakularnim večernim koncertom, na katerem sta nastopila Vlado Kreslin in DJ Arsello. Koncert je imel dobrodelno noto, saj je bil celoten izkupiček od prodanih vstopnic namenjen pomoči študentom v stiski. Skupaj so zbrali 2.100 evrov, ki bodo namenjeni Solidarnostnemu skladu.
Simbolična predaja donacije
Danes je v kavarni Štuk potekala simbolična predaja omenjene donacije. Direktor Študentskih domov Univerze v Mariboru, Borut Gaber, je ček v vrednosti 2.100 evrov predal Zali Urbaniji, predstavnici Solidarnostnega sklada, in Davidu Boharju, predsedniku Študentske organizacije Univerze v Mariboru (ŠOUM).
Borut Gaber, direktor Študentskih domov Univerze v Mariboru, je ob tem povedal: »Veseli smo, da smo z našo obletnico del te plemenite akcije, ki pomaga študentom, ki se znajdejo v težkih življenjskih situacijah. Naše praznovanje smo začeli z odprtjem obnovljenega najstarejšega doma 1 na Tyrševi, nadaljevali s posaditvijo 6 dreves v študentskih kampusih ter obeležili še s premiero dokumentarnega filma Več kot le dom v Mariboxu in zaključili s koncertoma na Štuku.«
[[image_1_article_72294]]
Zala Urbanija, članica uprave Solidarnostnega sklada je ob tem zatrdila, da bodo sredstva v celoti namenjena študentom, ki si zaradi različnih vzrokov težko krijejo stroške stanarine za bivanje v študentskih domovih. »Solidarnostni sklad je ključni vir podpore študentom v stiski. Z donacijami, kot je ta, lahko še naprej zagotavljamo pomoč tistim, ki se soočajo z izzivi. Veseli nas, da Študentski domovi Univerze v Mariboru namenjajo zbrana sredstva za namen pomoči študentom, ki se vsakodnevno soočajo z življenjskimi izzivi.Solidarnostni sklad je hvaležen vsaki instituciji, podjetju in organizaciji, ki skozi leto nameni sredstva, s katerimi lahko neposredno pomagamo najbolj ranljivim.«
Stiske študentov ostajajo in se poglabljajo
Kot je izpostavil predsednik ŠOUM David Bohar, v organizaciji opažajo, da stiske študentov ostajajo in se poglabljajo. »V veliki meri gre za posameznike, ki se zaradi različnih življenjskih situacij znajdejo v nezavidljivem finančnem položaju. Tako obravnavamo posamezne prošnje, ki jih naslovimo na Solidarnostni sklad, hkrati pa tudi sami skozi leto izvajamo številne aktivnosti, kjer zbiramo sredstva za omenjene študente,« je dejal Bohar in opozoril, da je ob finančni pomoči potrebno ponuditi pomoč tudi študentom, ki se soočajo s težavami na področju duševnega zdravja ter tudi študentskim družinam.
»Študentska skupnost ni le prostor za izobraževanje, temveč tudi za medsebojno podporo. Ta akcija je dokaz, da skupaj lahko ustvarimo okolje, kjer nihče ne ostane sam,« je še dodal Bohar.