Na razpis se je prijavilo pet kandidatov, izstopajo trije. Nigrad pred dnevi dobil tudi spor z Iskro Sistemi in 340.000 evrov.
Prijavilo se je pet kandidatov
Na razpis za novega direktorja Nigrada je na družbo prispelo pet prijav, nadzorniki pa bodo po naših informacijah okoli 10.maja z njimi opravili razgovore in predvidoma takrat tudi izbrali ime. Poleg prijave sedanjega direktorja Nigrada Marka Plečka izstopata prijavi še vsaj dveh kandidatov. Prvi je nekdanji direktor mariborskega podjetja ZIM in DARS Matjaž Knez ter Darko Dubravica, ki je letos v Nigradu izgubil službo. Znašel se je namreč v skupini zaposlenih, ki jim je Plečko po odhodu Marka Žule prekinil pogodbe o zaposlitvi. Poleg trojice sta po neuradnih podatkih prijavi poslala še Zdenka Radek, ki je leta 2014 za nekaj časa celo vodila Nigrad, ter Alojz Kovše.
Direktorjev že za celo moštvo
Menjave direktorjev so bile v zadnjih nekaj letih stalnica v tej mariborski družbi, čeprav naj bi se sedaj, kot pravijo naši viri, razmere v podjetju normalizirale. Leta 2007 je takratni mariborski župan Kangler z vrha Nigrada odstavil dolgoletnega direktorja Zlatiborja Krajnčiča. Začasno ga je nasledil direktor občinskega urada za komunalo Vili Eisenhut, nato pa so na občini porabili več kot 10 mesecev, da so izbrali novega direktorja. To je postal Silvo Plesnik in odstopil konec leta 2010. Nasledil ga je Srečko Hvauc, ki je edini po Krajnčiču na vrhu Nigrada ostal vsaj 3 leta. A tudi Hvauc je nato leta 2013 odstopil, za nekaj dni je vodenje podjetja prevzela takratna predsednica nadzornikov Metka Pavčič, nato pa se je še istega leta kot direktor nazaj vrnil Hvauc. V začetku leta 2014 je direktor postal Vladimir Krajcer, a še istega leta zaradi spornega razpisa za natakarja z licenco UEFE odstopil. Začasno sta ga zamenjala najprej predsednik nadzornikov Iztok Fras in nato finančnica Zdenka Radek. Konec leta 2014 se je na Nigrad preselil Marko Žula, ki ga je v začetku letošnjega leta zamenjal Marko Plečko.
Nigrad na sodišču dobil spor z Iskro
Mariborski Nigrad pa je pred dnevi na sodišču dobil še odškodninski spor z ljubljansko družbo Iskra Sistemi, ki izvira iz časov postavljanja radarjev. Ko je občina pogodbo z Iskro prekinila, so se ustavila tudi plačila, Nigrad pa je seveda za opravljeno delo terjal plačilo. V vmesnem času je Nigrad zaradi tega unovčil bančno garancijo, občina in Iskra Sistemi sta konec lanskega leta sklenili sodno poravnavo za 7 milijonov evrov. Pred kratkim pa se je na sodišču končal še sodni postopek, v katerem je Nigrad od Iskre terjal plačilo stroškov, ki jih je imel s postavljanjem in montažo radarjev in opreme in tudi v celoti uspel. Na račun podjetja je tako priteklo nekaj več kot 340.000 evrov.