Občina Šentilj je bogatejša za mažoretni in twirling klub, ki ga vodi Lana Žabčič, vrhunska trenerka in tekmovalka v tem športu.
Želja po mažoretni skupini, ki bi tesno sodelovala z godbo
Lana nam pove, da se je ideja o mažoretkah, ki bi korakale ob izjemnem Pihalnem orkestru občine Šentilj - Paloma, začela že leta 2023. "Takrat sem s pesniškimi mažoretkami nastopila na božičnem koncertu orkestra, kjer mi je župan občine Šentilj mag. Štefan Žvab zaupal, da si želi mažoretno skupino, ki bi tesno sodelovala z domačo godbo. Sama sem si takšnega sodelovanja vedno zelo želela. Prav ta povezanost ustvarja energijo, ki bogati kulturni utrip skupnosti."
Dve leti kasneje se je z željo po širjenju mažoretne dejavnosti udeležila sestanka z županom, kjer je ideja naletela na odprta vrata. "Župan je projektu izrazil podporo in poudaril, da si je mažoretno skupino želel že vse od začetka svojega županovanja."
Vadbo obiskuje 40 deklic in en fant
Tako je septembra lani nastal Mažoretni in twirling klub občine Šentilj, katerega cilj je povezovati mlade, spodbujati gibanje, ustvarjalnost ter obogatiti kulturno dogajanje v občini. V klubu trenirajo otroci, stari od pet do 14 let. Treningi potekajo na dveh lokacijah: v Šentilju, kjer se skupini pridružujejo tudi otroci iz Ceršaka, ter v Sladkem Vrhu skupaj z otroki z Velke. Vadijo enkrat tedensko po 60 minut.
[[image_1_article_84476]]
Trenutno klub deluje v treh skupinah: šolska skupina v Šentilju, šolska skupina v Sladkem Vrhu ter predšolska skupina v Sladkem Vrhu. Skupaj vadbo obiskuje 40 deklic in en fant
Na prvem nastopu doživeli topel sprejem
Čeprav so imeli za seboj šele enajst ur treninga, so se 25. decembra lani že prvič predstavili javnosti na koncertu Pihalnega orkestra občine Šentilj - Paloma, kjer so doživeli zelo topel sprejem. Občina Šentilj je klub podprla tudi z nakupom novih uniform, ki so jih članice premierno predstavile na omenjenem nastopu. Za vodenje in treninge kluba skrbi mentorica Lana Žabčič, pri treningih v Šentilju pa ji pomaga Zala Verbošt. "Ob tej priložnosti se v klubu za podporo iskreno zahvaljujejo županu mag. Štefanu Žvabu in Občini Šentilj ter predsednici Kulturnega društva Pihalni orkester občine Šentilj - Paloma Nuši Pečenik za dobro sodelovanje in spodbudo," doda Lana.
[[image_2_article_84476]]
[[image_3_article_84476]]
Mažoretke in twirler občine Šentilj se že veselijo prihodnjih nastopov, med drugim nastopa na ptujskem mednarodnem karnevalu 15. februarja, sodelovanja pri prvomajski budnici, zaključni prireditvi in drugih dogodkih. Klub je odprt za nove člane skozi vse leto in z optimizmom zre v nadaljnje sodelovanje z godbo ter lokalno skupnostjo.
[[image_4_article_84476]]
