Slovenski kulturni praznik, Prešernov dan, zaznamujejo tudi v občini Ruše. Včeraj dopoldne so v avli Zavoda Rast Ruše odprli razstavo  »Prešernovo skozi oči otrok«. Razstava bo na ogled do 25. februarja, od 8. februarja dalje bo možen tudi virtualni ogled razstave na Facebook strani zavoda. V kratkem kulturnem programu so se predstavili otroci Osnovne šole Janka Glazerja, dijaki Gimnazije in srednje kemijske šole Ruše, učenci Konservatorija za glasbo in balet Maribor in varovanci VDC Polž, enota Ruše. Vabilu na prireditev se je odzvala tudi županja Urška Repolusk, z njo bo v prostorih zavoda možen klepet vsak drugi četrtek v mesecu, prvič že ta četrtek ob 10. uri.

Pripravili so pester kulturni program

Danes, v torek, 8. februarja, ob 17.00 uri pa bo v Domu kulture Bistrica ob Dravi proslava ob Prešernovem dnevu. V kulturnem domu v Bistrici ob Dravi se bodo predstavili Recitatorska skupina KUD Svoboda, Otroška folklorna skupina Koreninice, Folklorna skupina Korenine, Bistriške frajle, Pubeci s klejti, Vokalna skupina Kalipso in recitatorji Milena, Vera, Marjana, Dani in Vili

Na proslavi bo Monika Ferš, ki je za občino Ruše sodelovala v projektu Slovenija kvačka, županji Urški Repolusk predala skvačkan grb. Spomnimo, vseslovensko gibanje Slovenija kvačka je lani zagnala slovenjegradčanka Jadranka Smiljić. V projektu so si zadali cilj skvačkati grbe vseh slovenskih občin. Ker pa to ni zadoščalo za rekord, je nato 211 kvačkaric in en kvačkar skvačkalo krepko čez 1000 najrazličnejših izdelkov, ki so skupaj tehtali preko pol tone, vloženega je bilo čez 21 tisoč ur njihovega dela. Tri mesece so se družili preko spleta in tudi v živo. Sodelovale so cele družine in skupnosti. Grbi bodo krasili stene občin, ki so ta projekt podprle.K tej akciji je pristopila tudi občina Ruše. Ruški grb je kvačkala Monika Ferš, ki se s kvačkanjem ukvarja že od mladih let. Pravi, da je kvačkanje zanjo užitek in da je zelo ponosna, da lahko sodeluje v tako masovnem izzivu, ki nas bo povezal skupaj kot državo, ne glede na to, iz katerega konca prihajamo.