Nedavno smo vas spraševali, kako naj bi se imenoval Burek Olimpija, ki tekom leta prihaja v Maribor. Tukaj so rezultati ankete.

Največ glasov za Burek Viola

V anketi našega medija je glasovalo skupno 856 bralk in bralcev. Največ glasov je prejelo ime Burek Viola, ki je osvojilo 310 glasov oziroma 36 %. Na drugem mestu je pristalo Burek Olimpija s 258 glasovi oziroma 30 %. Burek Maribor je zbral 182 glasov oziroma 21 %, najmanj pa je prepričal Burek Vijolica, ki je prejel 106 glasov oziroma 12 %.

[[image_1_article_74590]]

Vprašanje o tem, kaj si mislijo o spremembi imena pri samem podjetju Burek Olimpija, smo naslovili na njih, vendar odgovora do konca redakcije še nismo prejeli. Je pa lastnik že pred časom govoril, da imena ne želi spreminjati, kljub temu, da je naša anketa pokazala, da si bi Mariborčani in Mariborčanke želele v svojem mestu imeti burek z drugačnim imenom.