Sanacija je bila predvidena že v začetku oktobra, a so jo bili takrat zaradi neugodne vremenske napovedi prisiljeni preložiti. Odgovorni v Dravskih elektrarnah so na tem območju že lani zaznali površine, na katerih je poškodovana asfaltna obloga. Tako na levem kot na desnem delu je namreč prišlo do premikov oblog, na nekaterih mestih pa do razslojitve, kar je posledica izrazitega delovanja vetrov, ki pospešujejo poškodbe oblog. Najbolj poškodovane dele so sanirali že lani.
Betonska sanacija ob čistilni napravi
Tokrat bodo sanacijo z betonom izvedli na okoli 100 metrih ob čistilni napravi v Markovcih. Sanirali bodo okoli 5,5 metra širok pas oziroma približno 550 kvadratnih metrov površine. Izvedba omenjenega postopka zahteva znižanje vodostaja za dobra dva metra, s čimer bodo v skladu z zahtevami pristojnih organov začeli danes.
Sanirali bodo okoli 5,5 metra širok pas oziroma približno 550 kvadratnih metrov površine. Izvedba omenjenega postopka zahteva znižanje vodostaja za dobra dva metra, s čimer bodo v skladu z zahtevami pristojnih organov začeli danes.
Praznjenje bo potekalo do deset centimetrov na uro oziroma skupaj okoli dvajset ur. S sanacijo bodo začeli v ponedeljek zjutraj, takoj po zaključku del pa bodo začeli s ponovnim polnjenjem jezera.
Visoka pripravljenost dravskih elektrarn
Hidroelektrarne Dravskih elektrarn, največje proizvajalke električne energije iz obnovljivih virov energije v Sloveniji, so konec prejšnjega tedna, torej dva meseca pred koncem leta, že izpolnile za letos načrtovano proizvodnjo v višini 2656 gigavatnih ur. Kot so pojasnili, je na to vplivala ugodna hidrologija in visoka pripravljenost elektrarn.
STA