Inštitut Brainobrain, nosilec dveh Guinnessovih rekordov, je eden od vodilnih na svetu na področju celostnega razvoja mladih genijev s pomočjo programa računanja na abak in treninga mentalne aritmetike.

Brainobrain program za razvoj sposobnosti in spretnosti otrok je desetstopenjski tečaj abaka za otroke, stare od štiri do 14 let, ki je usmerjen v izboljšanje njihovih umskih sposobnosti, življenjskih veščin in spretnosti NLP, kar zagotavlja celosten razvoj možganov v zelo zgodnji mladosti.

Program deluje v 44 državah sveta, v Sloveniji je prisoten od leta 2014. Trenutno imajo 16 uspešno delujočih franšiznih centrov in več kot 900 aktivno vpisanih otrok. Tega tekmovanja se je poleg sedemletnega Edvarda in petletne Fride Kaloh iz Maribora, udeležila tudi petletna Sia Pernat iz občine Podlehnik.

Štajerci so se odrezali odlično

Sia je na tekmovanju z abakusom rešila več kot 25 računov v 3 minutah in kot rešitev zapisala dvomestni rezultat in pri tem ni naredila skoraj nobene napake. Na tekmovanje se je pripravljala dober mesec in pol, z mamico pa sta skupaj izračunali več kot 6000 računov, so sporočili iz Mestne občine Ptuj. Petletnica je namreč obiskovala ptujsko skupino Brainobrain.

“Za nas je to nepozabna izkušnja. Verjamem, da pred nekaj časa Sia nikakor ne bi bila pripravljena sama odkorakati med takšno množico ljudi in odpisati, se hkrati osredotočiti na izpitno polo. Brainobrain je čudovit program, ki ga z veseljem obiskujemo in nam je zelo pomagal pri razvijanju samozavesti,” je po prihodu domov povedala Siina mama Biserka Erhatič.

Edvard in Frida pa sta kot edina bratec in sestrica že drugo leto zapored prejela najvišje možno priznanje, šampionski pokal. Za Mariborčana sta matematika in računanje velika ljubezen. Edvard je prvi kazal znake nadarjenosti, nato pa mu je začela slediti še Frida. 

“Na tekmovanju smo dolgo čakali na začetek. Ko smo začeli, smo bili vsi tiste tri minute čisto tiho. Tisti, ki smo računali, smo samo računali, starši pa so nas gledali,” je za 24ur.com povedal Edvard Kaloh, ko je opisoval tekmovanje. Dodal je še, da jih je na tekmovanju bilo verjetno okoli 5000.

Kljub nadarjenosti pa sta v osnovi še vedno otroka, ki rada počneta enake stvari kot njuni vrstniki. Frida je za 24ur.com povedala, da zelo rada barva, pleše, bere in poje. Edvard pa pravi, da nagaja Fridi, Frida pa njemu. 

“V prvi vrsti je dobro imeti dva zdrava otroka, ki se super razumeta in ki se imata rada. To, da jim ob tem dela glava še kanček nadpovprečno, pa je seveda samo dobrodošlo. To ni najpomembnejše, ampak je dobro in se zelo trudimo, da jima omogočimo, da razvijata možgančke v pravo smer,” je za 24ur.com povedal Marko Kaloh, Edvardov in Fridin oče. Dodaja še, da ju zanima sto in ena stvar, tako da ni nič čudnega, da se zato tudi iz dneva v dan spreminja želja kaj želita postati, ko odrasteta. Za 24ur.com sta povedala, da bosta znanstvenik in čistilka.

Fridin in Edvardov oče pravi še, “Imam eno osnovno pravilo. V trenutku, ko ne bi več uživala ali Frida ali Edvard, bi nemudoma s tem prenehali. Zaenkrat pa je to eno veliko veselje,” je pojasnil za 24ur.com. Kar največ šteje je to, da v otroku prepoznaš njegov potencial in mu dovoliš, da v njem uživa.