Mariborska občina bo v letošnjem letu za investicijska vzdrževanja in investicije v infrastrukturo na avtobusni postaji Maribor namenila 70 tisoč evrov.
Popravilo drsnih vrat, pleskanje, zamenjava dotrajane razsvetljave ...
Avtobusna postaja Maribor, ki je svoja vrata odprla leta 1989, velja za pomembno prometno točko mesta. Kljub temu, da je ob izgradnji veljala za eno najmodernejših v Evropi, se danes spopada s staranjem objekta in dotrajano infrastrukturo »Investicijska vzdrževanja in investicije v infrastrukturo na glavni avtobusni postaji v Maribor so nujne za nemoteno izvajanje linijskega prometa,« pravijo pristojni.
Letos so sicer predvidena manjša dela, ki vključujejo:
- popravilo drsnih vrat na peronih (6.500 evrov),
- pleskanje prometnega dela postaje (8.500 evrov),
- zamenjavo in popravilo dotrajane peronske razsvetljave (25.000 evrov),
- popravilo ograje za zaprtje stopnic v zunanjem atriju (2.000 evrov),
- in novo etažiranje postaje zaradi neurejenih lastniških razmerij (28.000 evrov).
Mestna občina Maribor sredstva za izvedbo investicijskih vlaganj in opreme zagotovila iz lastnih sredstev proračuna. Skupni cilj investicij je izboljšanje tehničnega stanja objekta, posodobitev dotrajanih elementov ter omogočanje hitrejšega in varnejšega odvijanja avtobusnega prometa. Občina pri tem izpostavlja tudi skrb za varnost šibkejših udeležencev v prometu in splošno urejenost tega mestnega prostora.
Z avtobusno postajo Maribor že od leta 2013 upravlja javno podjetje Marprom, ki je v minulih letih opravilo več manjših obnovitvenih del: med drugim so obnovili sanitarije, streho, namestili elektronske prikazovalnike voznih redov ter uredili povezavo z železniško postajo.