»Kot vsakodnevni obiskovalec mestnega središča letos opažam zelo povečano divjanje mladine z motornimi kolesi po centru. Tu ne gre za vožnjo, ampak objestno divjanje. Enako velja za mestni park,« je zapisal Mariborčan Peter J., ki ga skrbi početje voznikov motornih koles v Mariboru. Na Mestno občino Maribor je poslal apel, naj pričnejo s povečanimi nadzori.

Na Mestni občini Maribor so dejali, da so s problematiko seznanjeni. V letošnjem letu je bilo tako izvedenih okoli 600 prekrškovnih postopkov.

Redarji bodo še naprej izvajali okrepljen nadzor

Povprašali smo jih ali razmišljajo o kakšnih konkretnejših rešitvah, saj prekrškovni postopki, kot kaže, niso dovolj. »V Medobčinskem redarstvu so že in še bodo izvajali okrepljen nadzor. Nekaj skupnih akcij s policisti so že izvedli in jih bodo ponovili ob toplejšem vremenu oziroma vremenu, ki bo na ceste privabilo več voznikov enoslednih vozil,« so nam odgovorili na občini in dodali, da trenutno zaradi pandemije Covid-19  in hladnejšega vremena tudi voznikov na cesti ni toliko.

Poseben poudarek namenjajo ugotavljanju voženj v območju za pešce, nevarni vožnji v območju umirjenega prometa, neuporabi zaščitne čelade in nepravilnemu parkiranju vozil.

Večina kršiteljev je mladoletnih

Iz Medobčinskega redarstva sporočajo, da voznikom enoslednih vozil divjanja po peš coni ne morejo preprečiti s fizičnimi ovirami – potopni valji in konfini, kot je to možno za osebna vozila in tovornjake.

Kljub temu se bodo vedno pojavili objestni posamezniki, katere bodo z nadzori, tudi skupnimi s policisti, poskušali disciplinirati. Večina teh kršiteljev je namreč mladoletnih.

Kot dodajo na občini redarji opažajo, da se je število teh kršitev v območju za pešce zmanjšalo. »Kljub temu se bodo vedno pojavili objestni posamezniki, katere bodo z nadzori, tudi skupnimi s policisti, poskušali disciplinirati. Večina teh kršiteljev je namreč mladoletnih.«

V preteklih dneh so organizirali, da je vse do 7. novembra, ena patrulja od 19. do 21. ure delala samo v coni za pešce. Prekrivali so predvsem Glavni trg, Rotovški trg, povezavo med Gosposko in Vetrinjsko ulico.