Marko Pokleka je po končani profesionalni karieri nogometaša postal osebni trener. Od leta 2008 svoje izkušnje in strokoven pristop prenaša na svoje stranke. Svojo pot je začel na nekaj kvadratnih metrih prostora in z malo opreme. Z leti si je vedno želel, da bi njegove stranke imele boljše pogoje in da bi v svoje delo vključil tudi nogomet.

Z ženo Marušo, sicer učiteljico, sta se odločila, da prevzameta bivši teniški center Mime Jaušovec nad Tremi ribniki. Ker se športni objekt ni dolgo časa uporabljal, so se najprej lotili čiščenja, urejanja in prenove. Ponosen je, da je vsa dela opravljal sam s pomočjo družine in dobrih prijateljev. Njegov cilj je bil, da objektu vrne ugled. Športni objekt danes vsebuje dve nogometni igrišči in prostor za kondicijsko pripravo, oziroma osebne treninge. Med drugim ponuja padel tenis, ki je eden najhitreje rastočih športov na svetu.

[[image_1_article_62169]]

V teh dneh sta Marko in Maruša projekt še nadgradila, in sicer s prvim pokritim igriščem padla v Sloveniji. V športnem objektu MP ZONE so malo nogometno igrišče zamenjali za padel igrišče. Sedaj ostaja veliko nogometno igrišče, del za kondicijsko pripravo športnikov, del pa za rekreacijo in padel igrišče. Dodali so tudi težko pričakovane nove garderobe, ki so namenjene uporabnikom.

Padel tenis je nova pridobitev v Mariboru. So se Mariborčani s tem športom že seznanili?
"Glede na to, da sta naši padel igrišči prvi v Mariboru in padel tenis veliki večini Mariborčanov ni bil poznan šport, moramo z navdušenjem povedati, da je zasedenost igrišč preseglo naša pričakovanja."

Kaj točno je padel tenis?
"Padel je šport, ki ga lahko obravnavamo kot mešanico tenisa in skvoša. Padel je eden najhitreje rastočih športov na svetu. Lahko se ga je naučiti in zabavno igrati. To je drugi največji šport v Španiji po nogometu. Padel se igra na igrišču velikosti 10 × 20 metrov z mrežo na sredini, tako kot v tenisu. Za razliko od tenisa se uporabljajo stene, kot pri skvošu. Okoli igrišča teče 2,5 metra visoka steklena stena, nad njo pa še 1 meter visoka žična mreža."

[[image_2_article_62169]]

Kaj je prednost v primerjavi s klasičnim tenisom?
"Je družaben šport, ki se ga je lahko naučiti in je primeren za vse generacije. Velika prednost padla je v tem, da je primeren za vse nivoje igralcev in ni odvisen toliko od fizične moči in sposobnosti dobrega začetnega udarca, ampak je bolj igra strategije in dobrega sodelovanja s soigralcem. Padel se namreč igra v dvojicah. Kot pri tenisu je tudi padel igrišče razdeljeno na sredini z mrežico, razlika s tenisom pa je ta, da so kot pri skvošu, del igrišča tudi stene. Žogica se tako lahko odbija tudi od sten, kar omogoča vznemirljive izmenjave in nešteto igralnih kombinacij. Padel je odličen način za srečevanje ljudi in vzdrževanje dobre telesne kondicije."

Komu je šport namenjen?
"Vsem ljudem, ki bi radi združili šport in zabavo."

Zakaj ste se odločili padel tenis prinesti v Maribor?
"Glede na popularnost športa v svetu, sem želel šport, da bi bil padel dostopen tudi Mariborčanom."

[[image_3_article_62169]]

Zakaj sta igrišči nastali prav nad Tremi ribniki?
"Igrišči sta nastali v sklopu našega centra MP ZONE, ki zavzema tudi dve nogometni igrišči in prostor za kondicijsko pripravo športnikov, oz. osebne treninge."

Kako bi na kratko opisali športni center?
"Športni center MP ZONE je družinski športni center nad Tremi ribniki. Prednost lokacije je, da si v samem centru, a hkrati na čudoviti in mirni lokaciji v osrčju gozdov. Športni center MP ZONE vsebuje dve nogometni igrišči, prostor za kondicijsko pripravo, oziroma osebne treninge in dve padel igrišči, po novem pa tudi pokrito padel igrišče. Nogometni igrišči se oddajata skupinam in sta namenjeni mojem delu individualnih treningov nogometa."

Kaj vse pa ponujate v športnem centru?
"Poleg oddaje nogometnih in padel igrišč, je moj največji doprinos delo individualnih osebnih in nogometnih treningov. Po končani profesionalni karieri nogometaša sem postal osebni trener. Že 15 let svoje izkušnje in strokoven pristop prenašam na svoje stranke. Sem zagovornik odgovornega pristopa in vztrajnega dela. Zame ne obstajata besedi ne gre in ne mogoče."