Na albumu lahko slišimo pet že izdanih skladb, izmed katerih so bile kar tri nominirane za popevko tedna na Valu 202 – in to tudi postale. Na albumu se ob njih zvrsti šest skladb, ki jih do sedaj še nismo slišali. Izdelek je oplemeniten z vmesnimi govori, ki album povezujejo v celoto.

Žan Hauptman je avtor glasbe in besedil, kljub temu mu končno podobo pomagajo ustvariti člani benda. Na albumu sodelujejo tudi priznana imena slovenske glasbe, kot so Tomaž Gajšt, Jure Rozman in Danilo Ženko.

Izdelek nikoli ne bo popoln. V trenutku, ko meniš, da si dosegel popolnost, se tvoj razvoj ustavi. Sprejemam svojo nepopolnost in negujem svojo kreativo.

“Izdelek nikoli ne bo popoln. V trenutku, ko meniš, da si dosegel popolnost, se tvoj razvoj ustavi. Sprejemam svojo nepopolnost in negujem svojo kreativo,” je ob izidu albuma dejal Žan.

Ustvarja po pravilu “manj je več”

Hauptman je glasbenik, ki se drži pravila “manj je več”. Skice svoje glasbe ustvarja sam, barvanje prepusti bendu. Ni tip pevca, ki bi veliko dal na tehniko in popolnost; je “filingaš”, ki se raje ukvarja z učinkovito dostavljenim smislom pesmi.

V njegovi glasbi čutimo vplive jazza, alternativnega RnB-ja, soula in popa.

V njegovi glasbi čutimo vplive jazza, alternativnega RnB-ja, soula in popa. Znotraj sproščenih groove-ov želi z odmikom od tipičnega aranžerskega in harmonskega pristopa sodobnih pop glasbenikov izstopati in odstopati od večine. Hkrati poskuša z delčki iz vsakega žanra sestaviti svoj mozaik.

Sodeluje tudi z Emkejem in Majo Keuc

Deluje tudi v vlogi studijskega glasbenika, aranžerja in vokalnega producenta. V minulem letu je sodeloval z dunajskim pianistom in producentom Erikom Asatrianom – v drugi polovici leta 2021 nameravata izdati prvi skupni EP. Kot pianist in backvokalist sodeluje z Emkejem, Majo Keuc in kantavtorskim duetom 3:rma.