Nasproti glavne avtobusne postaje v Mariboru se razprostira velik in neizkoriščen prostor, ki s svojo lokacijo ponuja privlačno možnost ureditve novega mariborskega parka ali celo trga. Tako meni tudi občan, ki na platformi Izboljšajmo Maribor občini predlaga ureditev park, kar bi po mnenju občana tudi pripomogli pri povečanju turizma in na splošno izboljšalo kvaliteto življenja. »Predlagam tudi, da se del sodne ulice zapre za avtomobile in postane peš cona,« še pravi.
Na Mestno občino Maribor smo se obrnili z vprašanji o tem, ali pri občini obstaja interes za postavitev parka ali trga na tem območju. »Mestna občina (MO) Maribor si prizadeva za ureditev območja na parceli nasproti glavne avtobusne postaje, obenem smo seznanjeni tudi s predlogom, ki je bil podan preko spletne strani Izboljšajmo Maribor,« povedo in dodajo, da trenutno že pripravljajo načrte za ureditev omenjenega območja. Kakšne načrte in kdaj bi do ureditve lahko prišlo ne razkrijejo.
Predvideno zavarovanje podhoda z namenom trajnega preprečevanja vandalizma
»Če v prihodnosti uredite tudi podhod do avtobusne postaje bo zraven tega parka še mogoče bolj uporaben in lepši seveda,« v svoji pobudi še zapiše občan. Govori seveda o podhodu, ki že leta sameva ali bolje rečeno klavrno propada. V podhodu, ki je v bistvu nastal iz zaklonišča in bil nato predelan v poslovni center v katerem so v 90-ih cvetele trgovine, nato odlično obratovale gostilne ter nato začelo vse skupaj žalostno propadati.
Mestna občina Maribor je sicer podjetju Marpromu podelila koncesijo za upravljanje in vzdrževanje prometnega dela avtobusne postaje. Hkrati je Marprom tudi v vlogi upravnika, kar pomeni da skladno z veljavno zakonodajo izvaja vse naloge in obveznosti upravljanja, enako kot to velja za večstanovanjske zgradbe.
V neprometnem delu Avtobusne postaje Maribor je skupno kar 77 posameznih delov stavbe s skupno 28 različnimi lastniki, to pa pomeni da so vsi lastniki odgovorni za vzdrževanje ostalega dela avtobusne postaje. »Sem spada tudi podhod, v katerem so lastniški poslovni prostori. Znano je, da so ti že dalj časa prazni in kazijo celotno podobo postaje, prizadevanja gredo v smeri, da se najde rešitev za ureditev te pereče problematike,« pojasnjujejo na občini in ponovno izpostavijo, da ne gre za lastništvo MO Maribor, zato lahko lastnike le pozovejo k ureditvi, urejanje in čiščenje podhoda pa ni v pristojnosti občine. »V letošnjem letu je tako predvideno zavarovanje podhoda z namenom trajnega preprečevanja vandalizma,« še napovejo.