Snaga iz skupine JHMB v prazničnem času poziva k solidarnosti z živalmi, ki še vedno čakajo na topel dom. Kot poudarjajo, so prazniki čas bližine in topline, ki ju večina ljudi preživi z najdražjimi, tudi s svojimi hišnimi ljubljenčki. Žal pa številni psi in mačke te sreče nimajo. Nekateri v Zavetišču za živali Maribor čakajo že mesece, celo leta, na ljudi, ki bi jih sprejeli za svoje.
Praznični čas je priložnost za pomoč
V Snagi ob tem izpostavljajo, da je praznični čas tudi priložnost za pomoč. Občane vabijo, da zavetišče obiščejo in pomagajo po svojih zmožnostih, tudi če o posvojitvi ne razmišljajo. Pomoč je mogoča z donacijo sredstev na transakcijski račun zavetišča ali s SMS-donacijo, pri čemer zbrana sredstva namenijo neposredno oskrbi in negi živali.
Donirate lahko na njihov transakcijski račun s številko SI56 04515 0000 175787, z namenom nakazila "donacija zavetišču", in kodo namena "CHAR", ali s SMS donacijo s ključno besedo «AZILMB5» na telefonsko številko 1919.
Prav tako so dobrodošle donacije hrane za pse in mačke ter različnih pripomočkov za nego, kot so mačji pesek, stranišča, ovratnice in povodci. Veliko pomenijo tudi brisače, posteljnina, pregrinjala in odeje, s katerimi v zavetišču opremijo bokse in živalim zagotovijo več udobja.
V Snagi se ob koncu vsem zahvaljujejo za podporo in poudarjajo, da lahko s skupnimi močmi tudi živalim, ki še čakajo na svoj dom, pomagamo ustvariti toplejše in bolj srčne praznike.
