Od danes naprej v prostorih Dvorane Tabor deluje novo, preurejeno šeststezno kegljišče, ki bo pomembno prispevalo k razvoju kegljanja in omogočalo kakovostno izvedbo različnih tekem na nacionalni in mednarodni ravni po zahtevah mednarodne kegljaške zveze WNBA-NBC. Otvoritev se je začela z mednarodno tekmo, na kateri so se pomerile ekipe KK Zaprešič, KK Triglav Kranj, KK Konstruktor Maribor, KK Lokomotiva Čakovec, KK Lokomotiva Maribor in KK Krilato kolo Maribor. Investicijo v višini dobrih 195.000 evrov je v celoti financirala Mestna občina Maribor, Maribor pa je z njo pridobil sodobno šeststezno kegljišče, ki bo omogočalo kakovostno izvedbo nacionalnih in mednarodnih tekmovanj.
Eno najsodobnejših kegljišc v tem delu Evrope
S kegljiščem sicer upravlja Šport Maribor, ki deluje znotraj javnega mariborskega holdinga, in po mnenju občine velja za eno najsodobnejših v tem delu Evrope, saj je vsa oprema elektronsko vodena, kar zagotavlja vrhunsko izkušnjo tako za tekmovalce kot gledalce. Kegljišče je že pregledala Komisija za registracijo kegljišč pri Kegljaški zvezi Slovenije in izdala najvišji certifikat 1A, kakor tudi zahtevek za izdajo mednarodnega certifikata
"V zvezi imamo preko 3000 registriranih športnikov, od tega je kategoriziranih nekje 1000. Upam, da bo ta nova pridobitev v Mariboru povečala popularnost tega športa v celotni regiji. Kegljišče je opremljeno z zadnjo tehniko, v Sloveniji je sicer praksa, da se obnavljajo nekje na 10 let. Največje kegljišče v Sloveniji (V Celju) je recimo že potrebno obnove, to mariborsko pa je zagotovo med najsodobnejšimi," je izpostavil predsednik kegljaške zveze Zoran Mojškerc.
[[image_2_article_69721]]
Dogodka se je udeležil tudi direktor družbe Šport Maribor Ranko Šmigoc, ki je poudaril pomen tovrstnih projektov za krepitev športnega duha v mestu in širše. "Novo kegljišče s tehnološko najsodobnejšo opremo prinaša povsem drugo dimenzijo za profesionalno rabo, izvedbo treningov, organizacijo tekmovanj na najvišji ravni in tudi rekreativno kegljanje. Vsekakor gre za pomembno pridobitev celotnega mesta na področju zelo uspešnega in priljubljenega športa, ki ima v Mariboru izjemno bogato tradicijo in številne privržence tako na klubski oziroma ligaški kot rekreativni ravni. Kot upravljavci objekta se Mestni občini Maribor zahvaljujemo za financiranje naložbe, izvajalcem pa za dobro izvedbo del."
Investicija v celoti financirana iz strani MOM
Investicijo, vredno 195.107,83 EUR z DDV, je v celoti financirala Mestna občina Maribor, kar ponovno potrjuje zavzetost mesta za nenehen razvoj športne infrastrukture. O tej zavezi priča tudi dejstvo, da se je MO Maribor prijavila na razpis Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport za sofinanciranje izgradnje športne infrastrukture v letu 2024."Sredstev je bilo zagotovljenih več, kot je bilo na koncu potrebno plačati. Razlika v oceni vrednosti je bila več kot 50.000 evrov, preostanek virtualnega denarja pa bomo z veseljem vložili v druge projekte," je pri tem izpostavil župan Mestne občine Maribor Aleksander Saša Arsenovič.
[[image_1_article_69721]]
MO Maribor je na omenjeni razpis prijavila dva projekta, in sicer zunanje igrišče OŠ Leona Štuklja Maribor in Nogometni stadion Pobrežje. MGTŠ je že začelo izdajati odločbe in MO Maribor je prejela pozitivno odločitev za sofinanciranje izgradnje zunanjega igrišča OŠ Leona Štuklja Maribor v višini 100.000 EUR. Za Nogometni stadion Pobrežje odločitve še ni prejela.
Naslednji večji projekt je multifunkcijska dvorana
"Trenutno delamo na tem, da bi čimprej ustvarili eno multifunkcijsko dvorano, na mestu kjer danes stoji energetsko potratna Ledna dvorana. Želim si, da bi bila uporabna za različne dogodke, tako športne, kot tudi za razne kongrese. Kot drugo največje mesto v Sloveniji pa si seveda želimo, da bi lahko organizirali razna evropska prvenstva. En velik izziv je torej še pred nami," je dejal župan MOM Aleksander Saša Arsenovič.
Poudaril je tudi, da ne bodo naredili napake, ki se pri ustvarjanju športnih objektov pogosto pojavlja. "Ne bomo naredili dvorane, ki bo namenjena samo enemu športu in za katero bo zmanjkalo denarja za vzdrževanje. Cilj je narediti dvorano, ki bo omogočala marsikaj. To je edina pot, da lahko na dolgi rok bolje gospodarimo".
[[image_3_article_69721]]