Kot smo že poročali, Snežičevi v prestižnem delu Maribora gradijo vilo. Nenavadno ozko in podolgovato nepremičnino, ki je last Snežičevih, lahko najdemo v Tomšičevem drevoredu. Na objektu je že vpisanih več hipotek, ki so skupaj težke 894 tisoč evrov, približno polovica pa jih ima vir v BiH, navajajo Slovenske novice.
Rok Snežič preko podjetja ‘Snežič davčni inženiring, davčno in pravno svetovanje ter zastopanja’ ponuja davčne in pravne storitve od 200 evrov na uro naprej. Podjetje je lani zabeležilo več kot 16 tisoč evrov izgube, skupaj z izgubami iz prejšnjih let pa ta znaša več kot 80 tisoč evrov. Kako lahko torej Snežičevi gradijo nepremičnino? Že pred časom je sicer pojasnil, da vilo gradi njegova uspešna žena. A hipoteke na njen se vrstijo, še preden je sploh dokončana.
Vsi ključni elementi v rokah Snežičevih družinskih članov
Kljub temu, da Rok Snežič ni lastnik nepremičnine ali investitor, so vsi ključni elementi v rokah drugih družinskih članov. Žena Klavdija Snežič je bila prvotna lastnica, a zdaj je lastništvo prešlo na sorodnico, ki je po informacijah Slovenskih novic Snežičeva hči. Njen zakoniti zastopnik je prav tako Klavdija Snežič, ki je tudi investitorka projekta.
Hiša Snežičevih nosi hipoteke v višini 894 tisoč evrov, polovica jih je povezana z Bosno in Hercegovino. Snežičevi so sklenili več posojil z različnimi roki vračila in obrestnimi merami. Kot navajajo Slovenske novice je med drugim 150.000 evrov težka hipoteka v korist Stanislava Koljančića iz Banjaluke (BiH), ter dve enako vredni hipoteki v korist Janka Novaka iz Vuhreda. Prav tako pa še 144.000 evrov težka v korist Daria Ivankovića iz Banjaluke (BiH) in 150.000 evrov v korist Maria Ivankovića iz Banjaluke (BiH).
Samo na Janka Novaka iz Vuhreda odpade 300 tisoč evrov hipotek, prav on pa je tudi zastopnik in edini družbenik podjetja NJ Konstrukt, ki je izvajalec del pri gradnji hiše. Zadnja hipoteka je težka 150.000 evrov in je še v postopku vpisa ter je v korist Iztoka Snežiča. Po poročanjem medijev naj bi šlo za Snežičevega bratranca. Denar mu bo vrnjen do 5. oktobra 2036, obresti pa jim ne bo treba plačati, še navajajo Slovenske novice.