Na območju nekdanje tovarne akumulatorjev Vesna, v Melju, natančneje na območju Einspielerjeve, Trdinove in Prisojne ulice je v zadnjih tednih potekalo delo na cesti.

Nov kablovod

Mestna občina Maribor nam je v zvezi z rekonstrukcijskimi deli pojasnila, da se je na odseku Trdinove, delu Einspielerjeve in delu Prisojne polagal novi kablovod od transformatorske postaje do novozgrajenih blokov.

Dela so delno že končana

Na MO Maribor so še pojasnili, da je Elektro Maribor zemeljska dela že zaključil pred časom, sedaj so morali še asfaltirati poškodovano cestišče po izdanih Tehničnih smernicah. Na Prisojni ulici je tako potekala delna prenova cestišča, odstranitev ovire takoj za ležečim policajem ter nova preplastitev pločnika, na odseku med Einspielerjevo in Trdinovo ulico pa so uredili levo stran cestišča. 

[[image_1_article_82230]]   

Prisojna ulica potrebuje temeljito prenovo

Na Prisojni ulici je novozgrajen blok, ob gradnji pa se je izvajalec gradnje zavezal k temu, da sanira cestišče v celotni dolžini gradbišča. Po podpisanem dogovoru, bi ta pogoj moral biti izpolnjen do 15.11.2025, vendar pa bo datum izvedbe sanacije najverjetneje podaljšan, saj MOM namerava na Prisojni zgraditi nov plinovod in bo izvajalec takrat imel zavezo asfaltirati svoj del.