Tamara Šnofl, županja občine Kungota, je nova moč v ŽNK Olimpija in nov obraz v slovenskem ženskem nogometu. “Gre za svojevrstno presenečenje, saj smo v klub privabili županjo Kungote, sicer veliko podpornico in ambasadorko razvoja športa na lokalni ravni nasploh, ki je kot prva ženska na zadnjih volitvah kandidirala za podpredsednico NZS. Ponosni smo, da je med nami ženska, ki je imela pogum in stopila v izključno moški (funkcionarski) nogometni svet. Kot uspešna in ambiciozna ženska, bo klubu pomagala pri projektu soustvarjanje razvoja kluba po načelih moderne organizacije evropskih klubov, promociji kluba in ženskega nogometa,” so sporočili iz Ženskega nogometnega kluba Olimpija.

ŽNK Olimpija jo je prepoznala kot velik potencial

Predsednik kluba jo je na osnovi medsebojnih srečanj, izmenjave mnenj ter pogledov na ženski nogomet v Sloveniji in Evropi povabil k sodelovanju, Tamara Šnofl pa je ŽNK Olimpija prepoznala kot velik potencial in z veseljem pristopila k našemu projektu. “Zelo dobro je seznanjena z nogometom v Sloveniji in širše in bo s svojim znanjem, izkušnjami, energijo in optimizmom velika pridobitev za vodstvo kluba.”

Zelo dobro je seznanjena z nogometom v Sloveniji in širše in bo s svojim znanjem, izkušnjami, energijo in optimizmom velika pridobitev za vodstvo kluba.

Predsednik jo je že predstavil članom upravnega odbora in članski ekipi Zmajčic, kjer je bila zelo lepo sprejeta. Uradno bo v klub pristopila konec meseca marca, ko bo na redni skupščini kluba imenovana v upravni odbor kluba.

Tamara Šnofl: Ženske so v športu nasploh še vedno zapostavljene

Tamara Šnofl je o prvih vtisih o klubu in svoji pridružitvi povedala: »Veseli me, da me je ŽNK Olimpija povabila k sodelovanju pri projektu, ki je izjemno pomemben za nadaljnji razvoj tako slovenskega ženskega nogometa kot nogometa v Sloveniji nasploh. Prvi vtisi so pozitivni, pri čemer je moč zaznati, da gre za zelo dobro organiziran klub, z jasnimi cilji in strategijo razvoja v bližnji prihodnosti. Dejstvo je, da so ženske v športu nasploh še vedno zapostavljene in v depriviligiranem položaju. Nogomet pri tem ni nobena izjema. Glede na to, da smo v letu 2021, je čas za korenite spremembe, saj si ženske nedvomno zaslužimo, da smo pravičneje in bolje obravnavane tako v vlogi športnic kot tudi v vlogi funkcionark. Torej, da se ženskam in ženskemu nogometu da priložnost in da se prenehamo sprenevedati, kako zelo smo ta trenutek v zaostanku v primerjavi z razvitimi nogometnimi državami! A ni še prepozno in verjamem, da bomo dovolj učinkoviti in jasni, da bodo vodilni možje v slovenskem nogometu to končno spregledali.”

Maribor sicer ima Ženski nogometni klub v sklopu Nogometnega kluba Tabor, NK Maribor tega nima, verjamem pa, da se bo to z leti moralo spremeniti.

Tamara Šnofl je za Maribor24.si dejala: “Želim opozarjati na to, da so ženske prisotne v nogometu, in to tako na igrišču kot izven njega. Predvsem pa si želim, da smo ženske na nek način slišane, kar ves čas poudarjam, je pa veliko lažje, če si za to prizadevam znotraj večje institucije, kot je ŽNK Olimpija. V Mariboru mogoče to področje, kar zadeva ženski nogomet, še ni toliko razvito kot v Ljubljani in v Beltincih, verjamem pa, da bodo takšni projekti pozitivno vplivali na razvoj ženskega nogometa v Sloveniji in širše. Maribor sicer ima ženski nogometni klub v sklopu Nogometnega kluba Tabor, NK Maribor tega nima, verjamem pa, da se bo to z leti moralo spremeniti. Nenazadnje je dobro delo dokazala tudi naša reprezentanca z dobrimi rezultati na mednarodnem nivoju, ob tem pa že tudi veliko deklet igra v tujini. Verjamem, da s takimi projekti in širšo podporo gledamo na to kot na skupni projekt, ki lahko prinese razvoj tudi mestu Maribor oziroma Podravju.”

To ni samo projekt Ljubljane in ŽNK Olimpije, ampak gre za vseslovenski projekt, ki lahko ključno vpliva na prihodnost ženskega nogometa pri nas in širše v regiji.

Neprisotnost žensk v slovenskem nogometnem prostoru je po mnenju Tamare Šnofl velik primanjkljaj za razvoj tega športa pri nas. “Da je to v Sloveniji še vedno velika težava in pomanjkljivost, so dokazale tudi zadnje volitve NZS za predsednika in 4 podpredsednike, kjer sem prvič v zgodovini kandidirala kot edina ženska kandidatka in prvič s podporo klubov. Ker je moja kandidatura kljub neizvolitvi naletela na izjemno pozitiven odziv tako v laični kot strokovni nogometni javnosti, sem sprejela povabilo ŽNK Olimpija, ki je kot prva prepoznala potencial skupnega sodelovanja, ki bo dejansko lahko prineslo velike razvojne spremembe in premike tudi na mednarodni ravni, kar zadeva slovenskega ženskega nogometa. To ni samo projekt Ljubljane in ŽNK Olimpije, ampak gre za vseslovenski projekt, ki lahko ključno vpliva na prihodnost ženskega nogometa pri nas in širše v regiji.”