V lepem okolišu na Hočkem Pohorju, na 900 metrih nadmorske višine, stoji Hotel Tisa, ki ponuja razgled na Dravsko polje. V tem letnem času že tradicionalno pripravijo dneve, posvečene jedem iz gob. Tokratna novost je bila, da so vikend s posebno ponudbo razširili na ves teden.

»Za prste polizat!«

Kosilo se je pričelo z gobovo juho bogatega okusa s kislo smetano in svežim drobnjakom, ob spremljavi ajdovih žgancev, zabeljenih z ocvirki. Direktor Hotela Tisa, Robert Jeršič pravi, da je bila to tudi jed, ki so jo gostje največ naročali.

Nadaljevali smo z najbolj zanimivo predjedjo na Tednu gob, ki so jo kot takšno prepoznali tudi obiskovalci – njoki z gorgonzolo in popečenimi jurčki, obogatenimi s česnom. Kljub temu, da smo bili že pošteno siti, je sledila še prav posebna glavna jed – pečena postrv na jurčkovem pireju in nato še specialiteta Hotela Tisa, pohorska omleta. Rumen biskvit, gozdne borovnice in sveže stepena smetana: bilo je za prste polizat!

Z obiskom so bili zadovoljni

Poleg že naštetih jedi, so v Tisi kuhali še druge predjedi, denimo široke rezance z gobicami, jurčke z jajčko in solatni krožnik s šampinjoni. Za glavne jedi pa so med drugim ponujali telečje medaljone z jurčki, mladim sirom in praženim krompirjem z jurčki, piščančje medaljone na krotonu v kremni gobovi omaki z jurčkovimi štruklji za prilogo, file srne z jurčkovim ragujem in gobov kruhov cmok ter jelenje medaljone z jurčki z žara in ajdovo kašo z gobami.

»S Tednom gob smo zelo zadovoljni, obisk je bil dober in dosegli smo svoj namen. Tudi ljudje so bili zadovoljni in navdušeni, vsak se je pa seveda sam odločil, katere jedi iz menuja bo poskusil. Letos smo prvič razširili, da smo imeli ponudbo cel teden in ne le za vikend, saj smo ocenili, da gre vikend prehitro mimo. Prav tako smo se prvič malo bolj promovirali preko družabnih omrežij in različnih medijev,« razlaga Jeršič.

Robert Jeršič

Poleg Tedna gob, prirejajo tudi druge dogodke

Razen tedna gob, vsako leto v juniju organizirajo tudi Festival pohorske omlete, »saj brez tega ne gre, glede na to, da je ta sladica nastala v naših krajih,« pove Jeršič. Že nekaj let prav tako sodelujejo na tekmovanju, ki ga prireja mariborska živilska šola, eden njihovih kuharjev je tudi v ocenjevalni komisiji.

Jeršič še doda, da vsako leto priredijo tudi tekmovanje v kuhanju divjačinskega golaža, sodelujejo na Festivalu borovnic, velikokrat pa grejo tudi kuhati na teren, kolikor jim čas dopušča.