Kot je razložil Golob, bodo s prenovljenimi prostori tisti, ki ne potrebujejo več intenzivnega zdravljenja, a še niso pripravljeni na odpust domov ali v druge ustanove, dobili prostor, kjer bodo deležni strokovne, sočutne in celostne oskrbe. "S tem razbremenjujemo druge bolnišnične kapacitete, predvsem akutne oddelke, ki bodo lahko v večji meri namenjeni nujnim primerom," je dodal.

Ministrica za zdravje dr. Valentina Prevolnik Rupel pa je kasneje v izjavi za javnost dejala, da so ravno negovalne bolnišnice izjemnega pomena.

[[image_1_article_86312]]

[[image_4_article_86312]]

Projekt je ocenjen na dobrih 15 milijonov evrov

Preureditev nekdanjega Oddelka za pljučne bolezni v sodobno negovalno bolnišnico bi morala biti po prvotnih načrtih sicer končana že konec lanskega leta, vendar so se gradbena dela zaradi starosti objekta in številnih nepredvidenih dodatnih posegov zavlekla v letošnje leto. Na UKC Maribor so za Maribor24.si februarja pojasnili, da so bila dodatna dela nujna za zagotovitev ustreznih pogojev za nego in podaljšano bolnišnično zdravljenje.

[[image_2_article_86312]]

[[image_3_article_86312]]

Po podatkih, ki so nam jih takrat posredovali iz UKC Maribor, je vrednost del okoli 10 milijonov evrov. Na spletni strani vlade Republike Slovenije pa je celoten projekt ocenjen na skupno vrednost 15.385.596,85 evra, od tega bo Evropski sklad za regionalni razvoj prispeval 10.083.324,30 evra evropskih sredstev.

[[image_5_article_86312]]