Zanimanje je v porastu tako po svetu kot tudi v Sloveniji, kjer je kar nekaj skupin oz. društev, ki se ukvarjajo s street workout-om. Nekaterim gredo naproti občine in drugi podporniki, in sicer s postavitvijo telovadnih orodij na prostem oz. »street workout« parkov. V Sloveniji jih je že nekaj, pobuda pa je bila posredovana tudi Mestni občini Maribor, ki pravi, da je »projektu naklonjena, in da je le-ta planiran v Letnem programu športa za leto 2014, izvedba pa je načrtovana pomladi v Športnem parku Tabor – uporaba bo brezplačna.«
 
Več o tej tematiki smo povprašali Simona Špura, predsednika društva Street workout and calisthenics Maribor.
»Za izvedbo tovrstne rekreacije na prostem v Mariboru (še) nimamo rešitve, zato smo alternative našli na igralih otroških vrtcev, v mestnem parku, na atletskem stadionu Poljane in športnem parku ob vznožju Pohorja. Sam sem nekako prevzel iniciativo in za namen izgradnje športnega parka ustanovil Društvo street workout & calisthenics Maribor. Po ustanovitvi društva smo stopili v kontakt z Mestno občino Maribor, konkretneje z županom občine g. Fištravcem in že v naslednji dneh smo imeli sestanek z direktorjem Urada za šport MOM.«
 
V kolikor bo postavitev prvega športnega parka pokazala zanimanje in interes športne skupnosti, bo podan predlog še za dodatno eno ali dve lokaciji odvisno od možnosti. »Poljane ponujajo številne alternativne športne aktivnosti, kot je tek, atletika in gimnastika. Atletski stadion Poljane leži v sklopu športnega parka Tabor ki skupaj z nogometnimi igrišči, drsališčem in Dvorano tabor predstavlja največjo športno infrastrukturo v mestu Maribor,« je še dodal Simon Špur.
 
Finančni vložek za konstrukcijo je odvisen od velikosti parka. Park, ki vsebuje osnovne elemente za izvajanje osnovnih vaj, je vreden med 10 in 15 tisoč evri z vsemi dovoljenji, ki so nujno potrebna za samo izgradnjo. V ceni so tudi ustrezni ISO varnostni certifikati, ki ne smejo manjkati, saj gre za športni rekvizit in ne otroška igrala, ki stoji na prostem in je namenjen vsakomur.
 
Na vprašanje, zakaj bi bila izpeljava tega projekta pridobitev za Maribor, Simon Špur odgovarja: »Sam sem mnenja, da bo to velika pridobitev za Maribor, saj s tem ponujamo občanom dodatno možnost brezplačne rekreacije na prostem v mirnih urbanih zelenih lokacijah in s tem prispevamo k razvoju in ohranjanju športnega duha in zdravega načina življenja vsakogar izmed nas.«
 
Pogovarjali pa smo se tudi s Simonom Grižonom, predsednikom društva Jekleno telo ter idejnim  vodjo za Street Workout Slovenija, ki je tudi glavni pobudnik peticije namenjene vsem, ki podpirajo gradnjo street workout parkov v Sloveniji :
 
»Ljudje si vedno težje privoščijo obliko vadbe, ki je plačljiva, zato raje vadijo brezplačno na prostem, po drugi strani pa tudi naš zahodni um, ki je prepoln informacij, nekako vedno bolj odhaja nazaj k naravi, saj podzavestno ljudje čutimo, da nas narava pomirja, ko je prisoten stres na vsakem koraku. Dejstvo  je, da je trend vadbe na prostem v porasti. To sporoča tudi peticija, ki sem jo odprl, saj jo je podpisalo že preko 2000 ljudi in je tako prišla med najbolj aktualne peticije v Sloveniji v tem trenutku.« Povezava do peticije za vse, ki želite oddati svojo podporo je na sledeči povezavi:
http://www.pravapeticija.com/street_workout_slovenia​